“Avoti” uzsāk jaunu tradīciju – labdarības golfa turnīru bērnu atbalstam

Pirms jaunā mācību gada sākuma Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija 25. augustā atzīmēja savu dzimšanas dienu. Atpūtas parks “Avoti”, kas atrodas Valmieras pagastā, šogad aizsāka jaunu tradīciju – labdarības golfa turnīru, kur spēlētāji tika aicināti uz golfa turnīru un dažādiem uzdevumiem ar golfa spēles elementiem.

Atpūtas Kompleksa “Avoti” saimnieks Jānis Matisons stāsta: “Šis ir pirmo reizi. Tas ir labs starts nodibināt jaunu, labu tradīciju. Šo stāstu turpināsim. Mums šeit mastā plīvo SOS Bērnu ciemata karogs, veidojam draudzību kopā.”

SOS Bērnu ciemata asociācijas padomes locekle Veronika Kima-Zeile stāsta: “Dažreiz turnīri izdodas, dažreiz neizdodas, bet svarīgi ir tas mērķis, ka mēs atbalstām. Šodien mēs atbalstām bērnus. Mēs zinām, ka, runājot par Latvijas SOS Bērnu ciemata asociāciju, visi darbinieki un, protams, SOS mammas un aukles ikdienā sniedz savu atbalstu, savu mīlestību, sniedz rūpes bērniem.”

Kamēr pieredzējušie spēlētāji sacentās golfa laukumā, SOS ciemata ģimeņu bērni izklaidējās svinībās. Ar dažādiem gardumiem un pašgatavotu saldējumu bērnus cienāja pavārs Normunds Baranovskis. “Tādas dārza svinības, dārza svētki notiekas šeit. Jaunieši spēlē minigolfu, izbauda burbuļšovu, atrakcijas ar mašīnītēm un tetovējumiem. Galvenais, lai labi pavadītu laiku,” stāsta Matisons.

Ideja par labdarības golfa turnīru radās pateicoties bijušajam Valmieras SOS ciemata direktoram Edijam Pētersonam. Jānis piebilst: “Pētersons uzrunāja mani, ka varbūt bērni var atnākt pamēģināt golfu. Tad mēs jūnijā uztaisījām apmācības, atnāca provizoriski 15-20 jaunieši, un viņi pateica: “Jā, mums patīk golfs!” Tad sākām meklēt risinājumus, kā varētu nodrošināt, lai viņiem pašiem nebūtu jāmaksā par golfu.”

Visi iegūtie līdzekļi no turnīra dalības maksas tiks novirzīti SOS bērnu ciematu bērnu sportiskajām un brīvā laika aktivitātēm Atpūtas Kompleksā “Avoti”. “Vispār pasaulē ir liela golfa komūna, kas atbalsta labdarību golfa turnīros, par to ir prieks. Vislielākais prieks, ka Latvijā ar katru gadu tā tendence aug, ar katru gadu arvien vairāk labdarības turnīru, kas atbalsta ne tikai bērnus, bet arī, piemēram, Ukrainu un citus mērķus,” atzīst Veronika. Asociācijas pārstāve uzsver, cik svarīgas ir šādas aktivitātes SOS ciemata bērnu atbalstam. Tās palīdz gan vieglāk integrēties sabiedrībā, gan ļaut viņiem uzaugt drošās un atbalstošās mājās. 


#SIF_MAF2023