Atvērto durvju dienās rada interesi par darbu Valsts policijā

Valsts policijā ir vairāki simti vakanču, bet visvairāk darba roku trūkst Zemgales reģionā. Lai aizpildītu brīvās darba vietas, Valsts policija pirmoreiz organizēja Atvērto durvju dienas. Interesentiem ar augstāko izglītību, kuri atbilst nepieciešamajiem kritērijiem darbam policijā, tiek piedāvāta iespēja nepieciešamo kvalifikāciju iegūt trīs mēnešu kursos.

Valsts policijas Dienvidzemgales iecirknī uz Atvērto durvju dienu šodien ieradušies seši ineteresenti, kuri ReTV stāsta, ka interese par darbu policijā bijusi jau sen, bet dzīves līkloči aizveduši citos virzienos, tomēr senais sapnis neesot zudis. “Domāju kaut ko pamainīt savā dzīvē, un ir interese apskatīties, ko viņi piedāvā. Gribētos redzēt un padomāt. Kad pati mācījos skolā, bija doma iet par policistu, bet nesanāca, aizgāju uz pedagoģisko,” atzīst skolotāja Svetlana.

Rīgas pašvaldības policijas darbinieks Mareks: “Sen gribējās. Pirms sāku strādāt policijas jomā, kļūt par kriminālpolicijas izmeklētāju, iepazīstot šo jomu vairāk, pavērās arī dažādas citas iespējas, bet droši vien sākšu ar savu bērnības sapni – kriminālpolicijas izmeklētāju.”

Policijas pārstāvji, rādot darba apstākļus, cenšas nostiprināt atnākušajos interesi par darbu policijā. Šis iecirknis kopš pagājušā gada nogales atrodas daudz plašākās un izremontētās telpās, tāpēc par darba apstākļiem sūdzēties nevar. Arī gandrīz visi policijas auto esot aprīkoti atbilstoši mūsdienu prasībām. “Mašīna ir aprīkota gan ar radariem, gan videoiekārtām, gan ar iekārtu, kas kontrolē automašīnu tehniskās apskates un OCTA. Šeit ir divas planšetes, un darbinieks var arī uzsākt administratīvo procesu. Arī to veiksmīgi pabeigt,” stāsta pulkvežleitnants, Valsts policijas pārstāvis Māris Trēde.

Vājais posms joprojām esot atalgojums. Kā interesentiem stāsta Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks, par 10% tas jau esot paaugstināts un nozares vadība cīņu par konkurētspējīgu atalgojumu turpinot. Pašreiz Valsts policijā atalgojums pēc nodokļu nomaksas ir tikai virs tūkstoš eiro, vakanču skaits nemainīgi augsts. Dienvidzemgales iecirknī tās ir demit brīvas darba vietas, bet Zemgales reģionā kopā 149. “Protams, darbinieku trūkums ir jebkurā jomā, taču policija to izjūt krasi. Ir nepieciešami darbinieki gan reaģēšanai uz ielām, gan darbinieki, kuri veic tālāku kriminālprocesa izmeklēšanu, tai skaitā arī administratīvo procesu,” saka pulkvežleitnants, Valsts policijas pārstāvis Jānis Celmiņš.

Pārvaldes priekšnieka vietnieks teic, ka labprāt tūlīt darbā pieņemtu visus atnākušos, tomēr, lai pārkvalificētos par policistu, jāizpilda arī virkne nosacījumu. Celmiņš: “Lai strādātu policijā, ir jābūt atbilstošiem noteiktiem kritērijiem – sākot ar veselību, ar sportisko pamatu, kā arī izglītībai atbilstošām tematiskām jomām. Mēs, protams, izskatām jebkuru iespēju un skatāmies uz jebkuru cilvēku. Ja kādā tematiskā jomā viņš nav ieguvis izglītību, bet izglītība kā tāda atļauj dienēt Vasts policijā, tad mēs nosūtām uz Valsts policijas koledžu uz trīs mēnešu kursiem, kur viņš apgūst nepieciešamo kvalifikāciju.”

Savukārt pēc kursiem praktiskajā darbā vēl trīs mēnešus ievadīs mentors. Trīs mēnešu apmācība tiem, kuri vēlas pārkvalificēties, sāksies oktobrī, bet pieteikumi jāiesniedz līdz 2. augustam. Valsts policijā kopumā ir vairāki simti vakanču.



#SIF_MAF2023