Viesmīlības nozarei aktīvā tūrisma sezona ir iesākusies cerīgi

Viesmīlības nozarei aktīvā tūrisma sezona ir iesākusies cerīgi, pauda Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) valdes priekšsēdētājs Andris Kalniņš.

Vienlaikus viņš atzīmēja, ka nozari vēl joprojām uztrauc fakts, ka Latvija pēc ārvalstu ceļojošo tūristu skaita atgūstas vislēnāk, salīdzinot ar pārējām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

"Protams, ka, iesākoties vasaras sezonai, būtisku pienesumu sniedza Pasaules čempionāts hokejā, uz kuru ieradās aptuveni 30 000 ārvalstu viesu, taču nākas atzīmēt, ka šis bija īstermiņa pasākums," piebilda Kalniņš.

LVRA vadītājs prognozē, ka šī vasaras sezona būs līdzīga kā iepriekšējā gadā ar iespējamu noslogojumu 70-80% apmērā galvaspilsētas viesnīcās.

"Taču lielākās rūpes rada kvalificēta darba spēka trūkums un pieaugošās izmaksas, kas skar visu viesmīlības nozari," uzsvēra valdes priekšsēdētājs.

Taujāts par Dziesmu un deju svētku ietekmi uz tūrisma nozari, Kalniņš skaidroja, ka svētki sniedz savu pienesumu Rīgas viesmīlības nozarei, kā jebkurš pasākums, kas notiek Rīgā, tomēr, viņaprāt, Dziesmu un deju svētki nenesīs būtisku pienesumu no ārvalstu viesiem.

"Ja vietējiem iedzīvotājiem ir sarežģīti tikt pie biļetēm uz pasākumu, tad ārzemniekiem tas ir vēl grūtāk," sacīja Kalniņš, piebilstot, ka Dziesmu un deju svētku kontekstā pozitīvais pienesums nozarei drīzāk ir iekšzemes tūrisma tirgus sakustēšanās.

LVRA apvieno naktsmītnes un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus profesionālai sadarbībai, lai uzlabotu klientu apkalpošanas kvalitāti, sakārtotu Latvijas viesnīcu tirgu un pārstāvētu Latvijas viesnīcu un restorānu biznesu pasaulē. LVRA ir asociācijas "Viesnīcas, restorāni un kafejnīcas Eiropā" biedrs.


Foto: Freepik; ilustratīvs