Vidzemes slimnīcā noslēdz vērienīgu attīstības projektu

Svinīgā pasākumā atklāta Vidzemes slimnīcas Reanimācijas un anestezioloģijas nodaļa, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļa. Tas ir rezultāts vērienīgā astoņu gadu attīstības projektā, kura laikā tika atjaunoti 70 līdz 80% slimnīcu.

Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs: “Mēs esam mēģinājuši arī skatīties to labāko, kāda reanimācijas pacientu aprūpe ir citur, tā arī mēģināt to ieviest šeit. Tīri vides risinājumus. Protams, visu nosaka mūsu personāls. Es ļoti ceru, ka viņiem šīs telpas patiks, tās būs drošas, galvenais drošas arī mūsu pacientiem.” 

Reanimācijas un anestezioloģijas nodaļas virsārste Laine Kīna: “Jaunajā nodaļā tomēr ir jāveido jaunas iestrādes, telpas ir lielākas, varbūt tās ir nepārskatāmākas, bet mums ir attīstīta šī pacientu monitorēšanas sistēma. Katrā pacienta palātā ir monitors, kas tiek saslēgts ar kopējo monitorēšanas sistēmu darba staciju, līdz ar to māsu postenī iespējams redzēt, kas notiek blakus palātā.”

Jaunās telpas ir ne tikai daudz plašākas, bet arī nodrošinās lielāku drošību mediķiem. Reanimācijas nodaļā varēs vienlaikus ārstēt līdz pat astoņiem pacientiem. Kīna: “Nodaļas lielākais ieguvums ir pacientu drošība, uz pacientu vērsta veselības aprūpe, jo šobrīd pacienti ir sadalīti epidemioloģiski drošās zonās, kas ir panākts sakarā ar pacientu izolatoru izveidošanu, ar speciālu gaisa ventilēšanas sistēmu, kas rada drošu vidi, pasargā no infekcijas izplatības, no hospitālās infekcijas, no bīstamo infekcijas izplatības ārpus pacientu telpām.”

Projekta laikā arī tika iegādātas mūsdienīgas un modernas medicīnas ierīces vairākām diagnostikas nodaļām. Muskovs: “Viens no lielākajiem izaicinājumiem tieši Reanimācijas nodaļā bija gaisa apmaiņas un ventilēšanas sistēma. Jāsaka, tas sastādīja gandrīz ceturto daļu no visa budžeta, kas ir vairāk kā miljons eiro. Tam atvēlēts pat viens stāvs, kur atrodas šīs ventilācijas iekārtas. Prasības infekciozu pacientu aprūpē mūsdienās ir ļoti augstas, līdz ar to šeit ir ieviests arī jaunas konsoles, kādas mums nebija, dažādi inženiertehniski risinājumi, arī attālinātā pacientu novērošanas sistēma būs pieejama, kas palīdzēs arī citā vietā redzēt, kas notiek ar pacientu, ja medmāsa būs aizņemta, veicot kādus neatliekamus pasākumus.”

Reanimācijas un anestezioloģijas nodaļas virsārste Laine Kīna: “Tas, kas šeit mums ir jauns, šīs pacientu konsoles sistēmas, kur ir medicīniskās aparatūras izvietojums uz konsoļu sistēmām. Mēs līdz šim tā neesam strādājuši. Tas ir arī jauns izaicinājums ārstiem, māsām un māsu palīgiem, visas jaunās tehnoloģijas apgūt un ieviest tās ikdienas darbā.”

Atjaunotajā uzņemšanas nodaļā diennakts laikā vidēji tiek sniegta palīdzība līdz pat 90 pacientiem, taču jāpiebilst, ka mediķi jaunajās telpās strādā jau gandrīz gadu. Muskovs: “Diemžēl tajā laika periodā mēs nevarējām atklāt telpas, jo bija slavenā slimībā, kā kovida saslimšana. Vispār liels izaicinājums ir slimnīcu remontēt un veidot, jo nevar neko apstādināt, pacientiem palīdzība ir vajadzīga, Uzņemšanas nodaļas renovācija ir šajā gadījumā arī tikpat izaicinoša, kā Reanimācijas nodaļa.”

Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļas virsārste Guna Ozola: “Jau arī pašā sākumā es ienācu telpās – pietiekoši labi, izremontētas, nebija jau slikti strādāt. Ja mēs redzam to nākamo soli, mēs varam pakāpties pa pakāpienu augstāk, tad es redzu – tas, kas ir šobrīd, tas ir tas, kas ir vajadzīgs, lai es arī varētu justies šeit kā mājās. Lai vai kā es skaitu stundas mēneša griezumā, šeit es pavadu daudz laik. Es gribu pavadīt šeit, es labprāt to daru, tāpēc man ir svarīgi, ka es to pavadu foršā, sakoptā vietā, ar foršiem cilvēkiem. Uzlabojumi ir veikti milzīgi, pirmkārt, telpas, otrkārt, aprīkojums. Tas ir tas galvenais, kas ir vajadzīgs, lai mēs varētu strādāt kvalitatīvi, ar maksimālo jaudu un palīdzēt cilvēkiem.”

Vidzemes slimnīcai kopumā ir atjaunotas 12 nodaļas, izveidots viens ieejas mezgls ar pacientu garderobēm, izremontētas četras kāpņu telpas, iegādātas 12 medicīniskās iekārtas un 108 gultas. Projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā 13 miljoni eiro.



Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sižeta saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".

#SIF_MAF2023