Slēpošanas trases darbu turpina

Pēc intensīvas ražošanas piecu diennakšu garumā, sporta un atpūtas bāzei “Smeceres Sils”, izmantojot četrus sniega lielgabalus, izdevies saražot sniegu divu kilometru trasei. To aktīvi izmanto ne tikai sportisti, bet arī slēpošanas entuziasti no visas Latvijas.

Kopš 12. decembra jeb sezonas atklāšanas trasi apmeklējuši ap tūkstoš slēpotāju. Ievērojot epidemioloģiskās prasības, mainīta arī kompleksu darba kārtība. Nepieciešams obligāti nēsāt sejas maskas iekštelpās, kā arī stāvlaukumos, kur vērojama lielāka cilvēku pulcēšanās. Jāpiebilst, arī ēdiens tiek izsniegts līdzņemšanai, taču ģērbtuves – slēgtas. Inventāra noma darbojas tikai ārā.

Sporta un atpūtas bāzes “Smeceres Sils” vadītājs Gunārs Ikaunieks stāsta, ka trases lielums esot liels, tādēļ uz tās atrasties var daudz cilvēku. Viņš piebilst, ka sestdienās un svētdienās, kad novērojama lielāka cilvēku plūsma, piesaistīti ir arī pašvaldības kārtībnieki.

Jāsaka, aktivitāte novērojama arī kalnu slēpošanas kompleksos - Gaiziņkalnu ik dienu apmeklē ap 200 cilvēku. Šobrīd ieviesta arī obligāta prasība, ka pirms došanās uz kalnu ir jāpiereģistrējas, lai kontrolētu cilvēku plūsmu. Juris Stradiņš, atpūtas kompleksa “Gaiziņš” saimnieks, stāsta, ka biļetes iespējams pieteikt caur aplikāciju “Bookla”. Viņš piemin, ka kompleksā atrasties var ne vairāk kā piecdesmit cilvēku.

Pandēmijas iespaidā, salīdzinot ar citiem gadiem, pagaidām finansiāli zaudējumi neesot – uzsver trašu apsaimniekotāji. Gunārs Ikaunieks atzīst, ka apmeklētāju plūsma bijusi lielāka nekā iepriekšējos gados.

Atpūtas kompleksa “Gaiziņš” saimnieks atzīst, ka kalns izmaksājot 3000 eiro, tas ir, kalna nopūšana ar sniegu. Protams, vēl esot algas, viss pārējais, kas esot dārgs “prieks”.

Jāpiebilst, šobrīd noteikts arī slēpošanas trašu darba laiks - tās darbojas tikai līdz astoņiem vakarā.