Jaunās nedēļas sākumā iespējams spēcīgs lietus un sniegputenis

Pirmdien un otrdien, 22. un 23. aprīlī, Latvijā iespējams liels daudzums nokrišņu, arī sniegs un putenis, liecina prognozes. 

Šīs nedēļas nogalē tikai dažviet īslaicīgi snigs un līs, plašāks lietus gaidāms sestdienas pievakarē Sēlijā un Latgalē. Gaisa temperatūra naktīs pazemināsies līdz 0..-5 grādiem, vietām zem mākoņainām debesīm temperatūra nenoslīdēs zem nulles. Dienas laikā gaiss iesils līdz +3..+9 grādiem, svētdien kļūs par grādu siltāks, bet Latgalē gaisa temperatūra svētdien pakāpsies līdz +13 grādiem.

Pirmdien no dienvidaustrumiem ieradīsies ciklons. Atbilstoši "Global Forecast System" datiem gaidāms lietus, valsts centrālajā un rietumu daļā - arī sniegs un putenis. Daudzviet nokrišņi būs stipri, daļā valsts izveidosies sniega sega. Ziemeļu vējš piekrastē brāzmās pastiprināsies līdz 20 metriem sekundē. Gaisa temperatūra pirmdien naktī un dienā būs 0..+6 grādi, otrdien -1..+4 grādi.

Prognozes par ciklona spēku un virzību vēl ir mainīgas. Iespējams, lieli nokrišņi skars tikai Latvijas austrumu novadus.

Nākamās nedēļas vidū no dienvidiem tuvosies jauns ciklons, bet pagaidām nav zināms, vai tas būtiski ietekmēs laikapstākļus Latvijā.

Saskaņā ar pašreizējo "Global Forecast System" prognozi zemākā gaisa temperatūra nākamnedēļ būs -5 grādi naktī uz trešdienu Kurzemē, savukārt nedēļas beigās gaisa temperatūra vietām valstī var pakāpties līdz +17 grādiem.

Jau ziņots, ka spēcīgu nokrišņu dēļ nākamnedēļ gaidāms ievērojams ūdens līmeņa kāpums Daugavā. Tā kā prognozes par nokrišņu daudzumu ir mainīgas, atšķiras arī prognozētais ūdens līmeņa kāpums, bet teritoriju applūšana Latvijā, visticamāk, nav gaidāma.


Foto: Paula Čurkste/LETA