Bulduru tirgū sola tirgot galvenokārt Latvijā ražotu produkciju

Jūrmalā pēc rekonstrukcijas durvis atkal vēris vēsturiskais Bulduru tirgus. Pirms aptuveni 40 gadiem būvētais paviljons tagad ieguvis mūsdienīgu izskatu. Kā sola uzņēmējs, tirgota tajā tikšot galvenokārt Latvijā ražota produkcija.

Pēc rekonstrukcijas darbu atsācis Bulduru tirgus, kam šogad aprit 115. gadskārta. Sākotnēji bijušas tikai āra tirdzniecības vietas, bet tagad atjaunotais paviljons uzbūvēts pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados. SIA “Bulduru tirgus” pārstāvis Andris Litiņš stāsta: “Palika konstrukcijas, bet ļoti minimāli. Palika kolonnas. Visa grīda, sienas, jumts… viss tika taisīts no jauna.”

Lai gan tirgus oficiālā atvēršana būs tikai sestdien, tas darbu jau sācis. Apmeklētāju šeit netrūkst. ReTV uzrunātie tirgus apmeklētāji stāsta, ka viens no iemesliem šeit iepirkties esot laba produktu kvalitāte, iespēja par saprātīgu cenu iegādāties vietējos produktus.

Latvijas zemnieku produkcijai priekšroku dod arī kūrortpilsētas viesi, kam svarīgākais esot kvalitāte, nevis cena. 

Atjaunotajā paviljonā būšot 20 tirdzniecības vietas. Kā ReTV stāsta uzņēmuma pārstāvis Andris Litiņš, izraugoties tirgotājus, viens no galvenajiem priekšnoteikumiem bijis vietējā produkcija, turklāt arī ziemas sezonā. “Mūsu zemnieki tam ir pielāgojušies. Piemēram, zemnieku saimniecība “Vārpas” vasarā tirgo to vasaras preci, kas aug dobēs, pa to laiku arī gatavo produktus ziemai: skābētus kāpostus, ievārījumu, kompotiņus.”

Prasīgāko pircēju garšas kārpiņām ar vietējiem augļiem vien nepietikšot, tāpēc, lai iegūtu mazliet eksotikas, Latvijas ražotājiem piepulcēšot arī dažus nišas produktus no Itālijas, Spānijas un Gruzijas. Jāpiebilst, ka gruzīni novērtē lokālpatriotismu, tāpēc arī viņu stendā būs Latvijā ražoti produkti, ko gatavojuši gruzīnu pavāri. “Mums Latvijā ir restorāns ar gruzīnu un Eiropas virtuvi, pēc pasūtījuma gatavosim piena produktus, lai tos pārdotu Latvijas iedzīvotājiem,” stāsta tirgotājs Revaz Kobulashvili.

Bulduru tirgus rekonstrukcijā attīstītāji ieguldījuši vairāk nekā divus miljonus eiro.


#SIF_MAF2023