Ritms, kas vieno

Ritms, kas vieno

Otrdienās 19.25 kanālā ReTV

Ko nozīmē būt XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku dalībniekam? Raidījuma “Ritms, kas vieno” vadītāja Elīna Krūkle ciemosies pie dažadu nozaru kolektīviem, sākot ar dziedātājiem un dejotājiem, un beidzot ar amatierteātru aktieriem, lai vismaz uz vienu mēģinājumu iekāptu dalībnieku kurpēs.

“Ja runājam par Dziesmu un deju svētkiem, visbiežāk tos asociējam tikai ar dejām vai dziesmām, bet svētku dzīvību rada vēl tik daudz dažādu kolektīvu - audēji, koklētāji, tautas mūzikas kapelu dalībnieki, vēl un vēl! Es gribēju parādīt, cik mums ir daudz dažādu stāstu, kas savijās vienā lielā. Un pie reizes arī pati iemēģināt spēkus šajās nozarēs,” stāsta Elīna Krūkle, piebilstot: “Runājot ar svētku dalībniekiem par sajūtām, ko var noķert tās vienas jūlija nedēļas laikā, lielākā daļa man atbild - tās nevar aprakstīt. Es pati esmu piedalījusies piecos Dziesmu un deju svētkos un varu tikai piekrītoši māt ar galvu. Arī man ir grūti TO latvietību, saviļņojumu un lepnumu ietērpt vārdos. Tāpēc centīšos to parādīt!”

Pirmajā raidījumā Elīna dosies uz Rīgu, lai pie Māras dīķa satiktos ar kora “Apkārt Latvijai” dalībniekiem, kuri satiekas ne vien kora mēģinājumos, bet jau teju piecus gadus arī reizi mēnesī kaut kur valsts pierobežā, lai pakāpeniski apietu apkārt Latvijai. Kā stāsta paši koristi - tas ir pavisam “svaigs koris”, kas izveidojies, dziedot pie ugunskura, kamēr kājas atpūšas no noietajiem kilometriem. Pēc smaga darba pilniem mēģinājumiem skatē iegūta pirmā vieta un ceļa zīme uz Mežaparku.

Kā Elīnai veiksies ar dziedāšanu, dejošanu un citām prasmēm, skaties otrdienās 19.25 kanālā ReTV.

Skaties raidījumu portālā "retv.lv"