Manas bērnības atmiņas

Manas bērnības atmiņas

Svētdienās 20.30 kanālā ReTV

Mēs viņus pazīstam no TV ekrāniem, teātru skatuvēm un grāmatām, bet kā sākās viņu ceļš līdz šiem panākumiem un atpazīstamībai? To atklās mūsu kolēģis Raitis Zapackis raidījuma “Manas bērnības atmiņas” jaunajā sezonā.

Viņš uz sarunu aicinās kopā astoņus, mums ļoti pazīstamus cilvēkus, kuri līdz šim snieguši ne vienu vien interviju, bet šoreiz Raita uzdevums ir uzzināt pašas spilgtākās bērnības atmiņas, kuras raidījumu viesus iedvesmojušas un savā veidā ietekmējuši viņus visu līdzšinējo dzīvi. Piemēram, raidījuma pirmajā sezonā, Imants Lancmanis, kurš savu mūžu veltījis Rundāles pils atjaunošanai pastāstīja, ka viņa pirmā atmiņa ir no trīs gadu vecuma, no mirkļa, kad tuvojoties karaspēkam, māte viņu paslēpa grāvī zem tiltiņa. Kamēr Imants tur gulēja, viņam pāri galvai līgojās smilgas. Šī atmiņa ir palikusi neizdzēšama viņa ikdienā, un, kā atzīst pats Imants, smilgu motīvs pavada daudzas viņa gleznas.

Vai jaunajā raidījuma “Manas bērnības atmiņas” sezonā piedzīvosim līdzīgas atklāsmes - to varēsiet uzzināt pavisam drīz, jo raidījuma pirmizrāde notiks svētdien, 28. janvārī, 20.30 kanālā ReTV. Pirms jaunās sezonas raidījuma veidotājs Raitis Zapackis atzina, ka viņam vislielākās grūtības sagādāja raidījums ar aktrisi un runas pedagoģi Zani Daudziņu, jo saruna ar Zani izvērtās tik interesanta, aizraujoša, ka laika ierobežojuma dēļ, daudzas lietas paliks aizkadrā. Bet Raitis ir pārliecināts, ka līdz skatītājiem nonāks esence. Raidījuma sezonā būs vērojamas astoņas sarunas ar dažādiem cilvēkiem par viņu bērnības atmiņām.

Pirmie seši ir zināmi un tie būs:
Māris Gailis - bijušais premjerministrs, uzņēmējs un pasaules apceļotājs
Māra Lāce – latviešu mākslas zinātniece, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore
Zane Daudziņa - aktrise un runas pedagoģe
Žoržs Siksna - estrādes dziedātājs
Egils Siliņš - Latvijas Nacionālās Operas un Baleta direktors
Lia Guļevska - radio žurnāliste, grāmatu autore un Mikrofona aptaujas veidotāja

Savukārt pēdējos divus Raitis vēl patur noslēpumā, nelielai intrigai.

Raidījuma “Manas bērnības atmiņas” pirmizrāde notiks svētdien, 28.janvārī, 20.30 kanālā ReTV.