Ziemā elektriskie skrejriteņi no ielām pazudīs

Sniega kupenās iesnigušie elektriskie skrejriteņi vairākās Latvijas pilsētās visai apgrūtina sniega tīrītāju darbu un vietām arī pārvietošanos pa ielām. Dažviet tie pamesti ielu malās un apsniguši, citviet palikuši guļam kādā zālājā. 

Uzņēmuma “Bolt” skrejriteņi pieejami vairākās Latvijas pilsētās. Tā pārstāve Gerda Kivleniece ReTV skaidro, ka pašreizējos laika apstākļos ar elektriskajiem skrejriteņiem pārvietoties nav droši, tāpēc to izmantošana šobrīd ir liegta. “Tie pazūdīs. Šobrīd varētu teikt, ka tās ir pēdējās nedēļas, kad skrejriteņi uz ielām vēl ir redzami. Ja mums paveicas un laiks pēc nedēļas uzlabojas, paliek siltāks, ir iespēja tos atkal izlikt. Noteikti nelielākā daudzumā, nekā tas būtu vasaras sezonā.” 

Kivleniece uzsver, ka uzņēmums sazinās ar pašvaldībām. Vietās, kur elektriskie skrejriteņi apgrūtina ielu tīrīšanu, tos novāc. Tāpat uzņēmums seko līdzi laika apstākļu prognozei un plāno, cik drīz pārtraukt šo pakalpojumu. “Aplikācijā, skatoties uz laikapstākļiem, katrā pilsētā atsevišķi ir iespēja skuteru izmantošanas sezonu nopauzēt.”  

Arī pērn elektriskos skrejriteņus no ielām Latvijas pilsētās novāca novembra beigās. Jāpiemin, ka par skuteru pareizu novietošanu ir atbildīgs katrs tā lietotājs.