Zane Daudziņa: Bez aktierdarba kļūstu ļoti, ļoti bēdīga

“Visa veida vēlme mācīties mūs tikai ceļ uz augšu un iedod prieku par dzīvi,” raidījumā “Personības kods” saka aktrise Zane Daudziņa - runas pedagoģe, rakstniece un Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore. 

Zane smejas, ka viņas profesores tituls, iespējams, daudziem skatītājiem var šķist kas savāds, jo lielākajai daļai aktrises vārds vairāk asociējas ar komiskām un vieglprātīgām lomām, ne akadēmisko darbu.

 “Bet tas ir tas manas amplitūdas smagais gals,” viņa saka. “ Laikam tā kompensēju to, ka spēlējot tādu teātri, kas izklaidē skatītāju, kas smīdina un provocē pārdomāt savu dzīvi tā gaiši, man atsvaram vajadzīgs arī kaut kas jēgpilns, ko varu cilvēkiem iedot ilgtermiņā. Pedagoģiskais darbs tāds ir. Tā to savas personības amplitūdu sabalansēju, jo bez aktierdarba es dzīvot nevarētu, tad kļūstu ļoti, ļoti skumja. Man ļoti pietrūkst publikas dotās enerģijas.”

Zane raidījumā stāsta, ka bijusi priecīgs bērns un ir laimīga, ka gadiem ejot šis bērna prieks nekur nav pazudis, jo arī savos piecdesmit piecos gados reizēm jūtas bērnišķīga. Tā ir izjūta, kuru negribētos pazaudēt nekad. Taču bijis kāds brīdis, kad tas gandrīz noticis.

Kāpēc? Kā Zane Daudziņa tika ar to galā? Kā sevī saglabāt to priecīgo bērnu, kāds reiz esi bijis? Kā laikus pamanīt izdegšanu? Ko ar to iesākt, kā tikt galā?

Šajā raidījuma “Personības kods” epizodē saruna par darbu, ģimeni, mūžīgām vērtībām.

Attēlā : ar vīru Vili Jāņos.

Foto no privātā arhīva