VP Liepājā izmeklē Covid-19 sertifikāta iespējamu viltošanu

Valsts policijas Liepājas iecirknī uzsākts kriminālprocess par, iespējams, viltotu Covid-19 sertifikātu. Šo informāciju TV Kurzemei pauda Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde kā atbildi uz jautājumu par kāda Liepājā praktizējuša ģimenes ārsta nāvi 21. novembrī. Policijā ar aizdomām par sertifikāta patiesumu vērsušies Liepājas medicīnas iestādes darbinieki. Savukārt Liepājas dome un Nacionālais veselības dienests (NVD) mēģina atrast ilgtermiņa risinājumu mirušā mediķa pacientu veselības aprūpes nodrošināšanai, jo pilsētā esošie ģimenes ārsti jau ir pārslogoti.

Par Liepājas reģionālajā slimnīcā svētdien mirušo ģimenes ārstu iestāde komentārus sniegt atsakās, tikai nosauc nāves cēloni. “Diemžēl dakteris zaudējis cīņu ar Covid-19. Liepājas reģionālā slimnīca izsaka līdzjūtību tuviniekiem,” saka Indra Grase, Liepājas reģionālā slimnīcas pārstāve.

Slimnīcā uzsver, ka mirušajam bijis Covid-19 sertifikāts, tomēr, pēc neoficiālas informācijas, kādam radušās aizdomas par tā īstumu. Jautājot Valsts policijai, vai saistībā ar šo gadījumu saņemts kāds iesniegums, uzzinājām, ka jau 11. novembrī policijā ar aizdomām par sertifikāta patiesumu vērsušies Liepājas medicīnas iestādes darbinieki. “Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas par notikušo uzsāka kriminālprocesu un skaidro notikušo. Jau informējām, ka 28. oktobrī tika saņemta informācija no medicīnas iestādes par vēl kādu cilvēku, kurš tika ievietots slimnīcā un uzrādīja Covid-19 sertifikātu ar iespējama viltojuma pazīmēm. Šajā gadījumā izmeklēšana vēl turpinās,” atzīst Madara Šeršņova Valsts policijas pārstāve.

Policija informē, ka šobrīd valstī uzsākti 37 kriminālprocesi par Covid-19 sertifikātu iespējamu viltojumu. Kā notiek izmeklēšana un kas tiek pārbaudīts, policija atteicās komentēt.

Tikmēr NVD Kurzemes nodaļa nokārtojusi, ka mirušā ģimenes ārsta 1402 pacientu aprūpi pagaidām pārņem Liepājā strādājošā ģimenes ārste Dace Cābele. Tā kā viņas pašas praksē jau reģistrēti aptuveni 2000 iedzīvotāju, tad dienests un pilsētas dome steidzami meklē, kas vēl varētu pārņemt pacientu aprūpi. “Esam uzsākuši sarunas ar Rīgas Stradiņa universitāti par rezidentu piesaisti. Jaunie ārsti neizrāda vēlmi strādāt šajā reģionā, bet mēs pie tā strādāsim. Arī NVD gaidīšanas sarakstos redzam, ka Pierīgā, Rīgā ir ļoti garš gaidīšanas saraksts, kuri gaida iespēju atvērt praksi, savukārt Kurzemē tādu nav. Diemžēl valsts politika nav sakārtota, katra pašvaldība vai NVD nodaļa cīnās, kā nu var.”

Pēc pašvaldībā teiktā, lielākā daļa Liepājā strādājošo ģimenes ārstu ir vecumā ap 60 gadiem, pēctecības viņiem neesot.


Foto: Freepik