Viss dzīvnieku veselībai un labsajūtai

Sniegs, sāls, ledus

Ziema Latvijā nozīmē sāls kaisīšanu. Sāls, sniegs un ledus izveido masu, kas ieķep sunim starp pirkstiem esošajā apmatojumā, ilgstoši kairinot ādu var rasties nepatīkami iekaisumi. Kā šo problēmu risināt?

●     Efektīvi ir izskūt vai izgriezt garo apmatojumu starp pirkstiem. Varat izmantot gan šķēres, gan kliperus.

●     Var iegādāties īpašus neoprēna zābaciņus (Walkabout zābaciņi), tie pieejami dažādos izmēros. Pie zābaciņiem suns laicīgi jāpieradina (vēlams pirms ziemas sezonas). Sākumā ļaut sunim iepazīties ar zābaciņiem – apošņāt, pierast pie tiem. Tad sākt ar viena zābaka uzvilkšanu, apbalvot suni ar gardumiem par pareizu izturēšanos. Kad suns pieradis, var mēģināt uzvilkt otru, tā turpināt, kamēr suns mierīgi ļaujas uzvilkt visus zābakus. Sākumā lielāka uzmanība jāpievērš rotaļām un daudz kārumiem, lai suns nekoncentrējas uz zābaciņiem. Atkarībā no dzīvnieka temperamenta un apmācības intensitātes, pilnīga pieradināšana var prasīt pat vairākus mēnešus. Bet šis darbs noteikti atmaksāsies alerģiskiem un suņiem ar jutīgu ātri iekaistošu ādu. Bez tam zābaciņi pasargā arī no sniega piku veidošanās starp pirkstiem – kas pastaigu var padarīt par nepatīkamu un sāpīgu pieredzi.

●     Pēc pastaigām ķepas noskalojiet vai noslaukiet (arī, ja lietojat zābaciņu, ko suņa ķepas tajos mēdz sasvīst). Ja nevēlaties ķepas mazgāt vairākas reizes dienā – ir iespēja izmantot salvetes (Cutania TrisEDTA vai AniWipe)

Ja dzīvojat pilsētā centrā un suņa ķepas pēc pastaigas regulāri ir netīras, tad veterinārāsti iesaka lietot sauso šampūnu  - Dermousse putas. Tas ir daudz saudzīgāks risinājums ķepām.

Pēc katras mazgāšanas ar ūdeni suņa ķepas nespēj kārtīgi izžūt (īpaši spalvainu ķepu suņiem, piemēram kokerspanieliem) un līdz ar to pastāv risks, ka tās var iekaist.

Dermousse putas ir piemērotas ne tikai ķepu tīrīšanai. Ar tām var ļoti viegli notīrīt arī jebkādu netīrumu uz kažoka. Tām ir patīkama smarža un ar sausu dvielīti putas ir viegli noņemt.

Vesela āda ir labi mitrināta āda, tas attiecas gan uz saimnieku sejas ādu, gan uz suņu ķepām! Veterinārajās aptiekās varat iegādāties mitrinošu krēmu Pro Pad, to iesakām lietot gan profilaktiski, gan iekaisumu gadījumos.

Aukstums

Cik auksts ir pārāk auksts sunim? Suņu šķirnes šajā ziņā ir ļoti dažādas – čivava, bokseris un Sibīrijas haskijs uz aukstumu reaģēs atšķirīgi! Tādas šķirnes kā Aļaskas malamuti, Bernes ganu suņi, laboradori, Ņūfaundlendi, senbernāri, haskiji u.c – ir daudz izturīgāki pret aukstumu (bet ķepu kopšanas ieteikumi attiecas arī uz šīm šķirnēm!).

Kad suns no siltas mājas iziet ārā aukstumā, starp ķepu pirkstiem var veidoties ledus, kas rada sāpes. Suņu pirkstos ir sviedru dziedzeri un no pēkšņām temperatūras izmaiņām tur esošais mitrums var izveidoties ledus bumbiņās.

Kā izvairīties no sāpīgiem ledus bumbuļiem?

·      apcirpt apmatojumu starp pirkstiem (attiecas uz garspalvainiem suņiem);

·      iesmērēt PFOTENTOBALSAM vasku uz ķepām;

·      vilkt zābaciņus.

 

Vēlamies, lai ikviens dzīvnieku saimnieks sniedz labāko aprūpi savam mīlulim. Tāpēc Facebook un Instagram dalamies ar aktuālām problēmām un to risinājumiem. Seko mums @vetfonds!


Vetfonds - viss dzīvnieku veselībai un labsajūtai!

 

#reklāma