Visas citas ielīgošanas atpūšas!

Šovasar jau 15. jūnijā “Skroderdienas Silmačos” turpina savu ceļu pie skatītājiem Latvijas brīvdabas estrādēs un koncertzālēs. Jo latvieši pelnījuši latviskāko un vētraināko no visām ielīgošanām!

Dāmas un kungi!

1902. gadā pirmo reizi tika nospēlēta nu jau leģendārā Rūdolfa Blaumaņa izrāde "Skroderdienas Silmačos”. Vēlākajos gados skatītāju iemīļotā izrāde sāka savu uzvaras gājienu pa Latvijas profesionālo un amatierteātru skatuvēm. Latvijā šī luga ir piedzīvojusi nepārspētus izrāžu rekordus. 120 gadus intrigas vērptas, brunči medīti, sirdis lauztas, dziesmas skandētas un, ko tur slēpt, ebrejs Ābrams spridzināts! 

Šovasar Skroderdienas trakos Cēsu Pils parka estrādē, brīvdabas koncertzālē MĪTAVA, Ādažu Kultūras centrā, VEF Kultūras pilī, kā arī Valmieras, Saulkrastu un Sauleskalna estrādēs. Jubilejas izrāde tapusi režisora Imanta Strada režijā:

“Sešas paaudzes, kuras ir uzaugušas ar Skroderdienām! Mums ir iespēja dziedāt līdzi un smieties par jokiem, par kuriem smējušies mūsu vecvecvecvecvecāki.”

Atbildes uz jautājumu - kas ir šīs lugas popularitātes fenomens, centušies atrast daudzi. Iespējams, šajā darbā Rūdolfs Blaumanis radījis modeli, ko varētu dēvēt par latviešu sabiedrības ideālo pasauli, kas pilna ar dzīvesprieku, vitalitāti un labestību. Un ielīgošana bez pārgalvīgas jautrības, stipra humora un liriskas smeldzes nav iedomājama. Un kurš gan šo visu var iznest tik spēcīgi, kā vienīgi mūsu labākie aktieri no Latvijas lielākajiem teātriem!

LOMĀS: Kristīne Nevarauska (Antonija), Ģirts Ķesteris (Dūdars), Madara Melne Tomsone (Elīna), Ivo Martinsons (Aleksis), Artis Jančevskis (Kārlēns), Imants Strads (Pindaks), Zane Aļļēna (Ieviņa), Meinards Liepiņš (Rūdis), Marģers Eglinskis (Ābrams Vulfsons), Ģirts Liuziniks (Joske), Lelde Dreimane (Zāra Goldbaum), Ieva Puķe (Pindacīša), Elīna Vāne (Bebene), Māra Mennika (Tomuļu māte)

BIĻETES: https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/25478


Informāciju sagatavoja:

Laura Lauziniece

e-pasts: [email protected]

T.: +371 27794058