Vīriešu veselības mēnesī mudina pārbaudīties laikus

Ja vīrieši Latvijā neies pie ārstiem, kā tas ir šobrīd, tad pēc pāris gadiem daudziem kungiem draud smagas onkoloģiskas slimības - tik skarbi par situāciju uroloģijā mūsu valstī saka mediķi. Šajā laikā, kad ir aktīvāka kampaņa par vīriešu veselību, kungi ārstu apmeklē biežāk.

Ļaundabīgs audzējs var iemiesoties jebkura vecuma vīriešu organismā. Pubertātes vecumā tīņi ir kautrīgi teikt saviem vecākiem par izmaiņām sēkliniekos, savukārt dzīves otrajā pusē vīrieši to vienkārši var pat nenojaust.

Vīriešu kūtro došanos uz veselības pārbaudēm attur bailes no izmeklēšanas procesa, novērojis urologs. Īpaši svarīgi doties pārbaudīties, ja tēvam vai vectēvam ir bijis ļaundabīgs audzējs. Pastāv iespēja šo slimību nodot no paaudzes paaudzē. Urologs arī atminas gadījumu – pacientam atklāja audzēju, bija pieteikta operācija, bet vīrieties uz to vienkārši neieradās.

Pastāv bažas, ka korona vīrusa pandēmija vēl vairāk ir nobiedējusi vīriešus doties uz pārbaudēm. Ja pašreizējā tendence turpināsies, tad pēc gadiem vīrieši var sirgt ar lielām veselības problēmām.

Ar ģimenes ārsta nosūtījumu vizīte pie urologa izmaksās četrus eiro, bet bez nosūtījuma - līdz 30 eiro. Kā saka ārsti - tās ir būtiski mazākas izmaksas, ja salīdzina ar operāciju vai onkoloģiskas saslimšanas ārstēšanu.

Foto: Pexels.com