Viņi nav parasti studenti, bet gan Valsts policijas darbinieki. Atvērto durvju dienas koledžā

Pagājušajā gadā darbu policijā uzsāka aptuveni 150 jaunieši, tomēr ne visi dažādu iemeslu dēļ dienestā noturas. Valsts policijas koledžā vērtē, ne katrs studētgribētājs var arī izpildīt fiziskos normatīvus. Kas sagaida jauniešus dienestā, šodien Valsts policijas koledžā norisinājās Atvērto durvju diena.

Valsts policijas koledžā šobrīd klātienē studē 256 kadeti. Šogad koledžu varētu absolvēt nedaudz virs 100 jauno policijas virsnieku. “Viņi nav kā parastie studenti, viņi ir Valsts policijas darbinieki, kuri pilda tiešos pienākumus. Viņu galvenais pienākums ir studēt un būt gataviem piedalīties atbalsta pasākumos, ko nodrošina Valsts policija,” saka Valsts policijas koledžas direktors Dmitrijs Homenko.

Daļa no viņiem apgūtās prasmes šodien demonstrē citiem jauniešiem, kuri šeit pulcējušies, lai iepazītu studiju programmu un policista darbu. 

Šogad augstākās izglītības klātienes programmā plānots uzņemt 150 studentus, bet arodizglītības programmā, kas ilgst 10 mēnešus – 40 studentus. Tā kā ik gadu daļu studētgribētājus neuzņem, jo jaunieši nevar izpildīt fiziskos normatīvus, šogad maijā koledža dosies izbraukumu sesijās, kurās palīdzēs sagatvoties iestājpārbaudījumiem. Homenko: “Mēs esam gada griezumā nokomplektējuši burvīgu sporta katedras pedagoģisko sastāvu, kur ir vairāki docenti, tai skaitā vadītājs ar burvīgu pieredzi un sasniegumiem sportā. Es esmu saņēmis no viņiem diezgan drošu apgalvojumu, ka var jebkuru, gandrīz jebkuru studentu, kuram ir ar veselību viss kārtībā, var uztrenēt.”

Par situāciju ar darbiniekiem Valsts policijā tās priekšnieks Armands Ruks norāda, ka pērn darbam policijā pieņemti 150 jaunieši un vēl aptuveni 30 cilvēki darbam dienestā atjaunoti. Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks: “Tas būtu labi, ja nebūtu tik liela projām plūšana. Te ir jāsaka – aptuveni ap 180, ja pareizi atceros, 183 policisti izvēlējās dienestu pabeigt bez sociālām garantijām – tas nozīmē nekādā pensijā, nekur, bet vienkārši devās labākas dzīves meklējumos. Mēs arī veicam aptaujas – citi dodas uz ārzemēm, meklē, kur ienākumi ir lielāki, kur būtu iespēja savu ģimeni uzturēt. Zemākajā policijas līmenī tas atalgojums ļoti bēdīgs ir.”

Homenko: “Tas, vai cilvēks noturēsies Valsts policijā, tālāk ir atkarīgs no dienesta, no dienesta priekšnieka un no tā, kā cilvēkam veiksies tālāk pieaugušā dzīvē. Mēs Valsts policijas koledžā mēģinām viņus maksimāli pielāgot un iesaistīt dienestā, jo studiju laikā ir divas lielas prakses, kuru laikā studenti dodas reģionālajās struktūrvienībās. Jāsecina, ka – jā, pēc pirmās prakses ir tas lielākais studentu atbirums.”

Kopumā darbu dienestā pērn vēlējās uzsākt 469 interesenti, taču pieņemts 191. Aptuveni 37% gadījumu neuzņemšanas iemesls ir – neizturēja fiziskās sagatavotības pārbaudi. Savukārt kopā atvaļinātas 570 personas – 254 no tām likumā noteiktā vecuma sasniegšanas rezultātā.