Vietvarās galvenās problēmas – skolu tīkla sakārtošana un finanses

Šodien paplašinātā Latvijas Pašvaldību savienības sēdē ar jauno premjera amata kandidāti  Eviku Siliņu tikās vietvaru vadītāji, kuri vēlējās uzklausīt topošās valdības vadītājas redzējumu pašvaldībām aktuālākajās jomās.

Pašvaldībās lielākais satraukums valda par jau iepriekšējās valdības aizsākto skolu tīkla sakārtošanu un pedagogu trūkumu. Kā ReTV norāda Latvijas Pašvaldības savienības priekšsēdis Gints Kaminskis, galvenais, lai Saeimā nenonāktu nekvalitatīvs ziņojums. “Pēdējos septiņos gados tās ir vairāk nekā 170 izglītības iestādes, kas ir slēgtas. Ne tikai skolu slēgšana vien. Tas saistās gan ar skolēnu pārvadāšanu. Tas saistās ar ceļiem. Televīzija jau zina, kā rudeņos un ziemās šiem bērniem nokļūt uz skolu. Tas saistās ar nokļūšanu telpās, jo tur ir higiēnas normas divi kvadrātmetri uz bērnu. Tas saistās ar internāta esamību vai neesamību.”

Tikšanās laikā pārunāts arī ne mazāk sasāpējis jautājums par pašvaldību finansēm un iespējām aizņemties, jo kredītprocentu pieaugums atstāj ļoti būtisku ietekmi. Kaminskis: “Ja pašvaldības ir spiestas aizņemties pie šiem augstajiem kredītapkalpošanas procentiem, ir milzīgs papildus maksājums, pašvaldību saistību apjoms ir diezgan augs. Tas nozīmē to, ka nākotnē  varētu būt apdraudēti pat Eiropas Savienības projekti.”

Pēc tikšanās  esot palicis iespaids, ka pašvaldību vadītāji tikuši sadzirdēti.


Foto: Freepik; ilustratīvs