Vienam pagaidu līgumam seko nākamais pagaidu līgums

30. jūnijā noslēgsies pagaidu līgums par pasažieru pārvadājumiem Cēsu, Siguldas un Limbažu apkārtnēs ar līdzšinējo pārvadātāju “Cata”. Taču aizvien nav zināms, kurš šos pienākumus turpinās veikt no 1. jūlija. Autotransporta direkcijā skaidro, ka pašlaik notiek sarunu process ar pārvadātājiem par jauna pagaidu līguma slēgšanu, kura rezultāti būšot zināmi nākamjā nedēļā. 

Limbažu, Siguldas un Cēsu apkārtnes ir vienīgās sabiedriskā transporta tīkla daļas Latvijā, kur aizvien nav izdevies noslēgt ilgtermiņa līgumu par pasažieru pārvadājumiem. Lai gan šopavasar Autotransporta direkcija jaunu iepirkumu izsludināja, tajā ir iesniegtas divas sūdzības, kādēļ juridiski iepirkuma process apstājies. Tajā pašā laikā pēc divām nedēļām noslēgsies pagaidu līgums ar pārvadātāju “Cata”. 

Autotrasnporta direkcijas pārstāvis Viktors Zaķis: “No 1. jūlija nevar un nedrīkst būt situācija, ka netiks pasažieri apkalpoti. Visi pasažieri tiks apkalpoti. Bet šobrīd mēs vēl esam tajā sarunu procesa stadijā, kad vēl nevaram droši pateikt, kurš no pārvadātājiem būs, kurš veiks pārvadājumus no 1. jūlija.”

Ar kādiem pārvadātājiem notiek sarunas par pagaidu līguma slēgšanu, Autotransporta direkcija neatklāj. Taču atzīst, ka tiesības sarunu procesā piedalīties ir arī pašreizējam pārvadātājam “Cata”. 

Direkcijas pārstāvis norāda, ka skaidra informācija par to, kas no 1. jūlija veiks pasažierus pārvadājumus Limbažu, Siguldas un Cēsu apkārtnēs būs zināma nākamajā nedēļā. Tāpēc pasažieriem jārēķinās, ka šo transporta tīklu maršrutos biļetes nevarēs iegādāties iepriekšpārdošanā. “No Autotransporta direkcijas puses varu tikai atvainoties, ka tie, kuri gribēs iepriekš nopirkt, varēs nopirkt tikai tajā brīdī, kad zināsim pārvadātāju. Jo pārvadātājs ir tas, kurš iepriekšējā tirgošanā biļetes tirgo. Tā kā pārvadātājs vēl nav noskaidrots, tad tā iepriekšpārdošana nevar sākties.”

Autotransporta direkcija aizvien cer, ka arī Limbažu, Siguldas un Cēsu transporta tīklos izdosies noslēgt ilgtermiņa pasažieru pārvadājumu līgumu. Tā kopējā suma sasniedz 28,83 miljonus.