Vidusskolēni sāk kārtot centralizētos eksāmenus

Skolēni visā Latvijā šogad kārtoja pirmo centralizēto eksāmenu šajā mācību gadā. Vēl ilgi valdīja neziņa, vai eksāmeni vispār būs, tomēr beigu beigās pieņemts lēmums, ka stingros epidemioloģiskos apstākļos tie notiks klātienē.

Valmieras Viestura vidusskolā šodien kārtot angļu valodas eksāmenu pieteikušies 43 jaunieši. Pirms eksāmena visiem veikts Covid-19 tests, kas šogad ir obligāta prasība. Eksāmena rītā skolēnu plūsmu mācību iestādē organizē pa trim ieejām, lai nenotiktu jauniešu pulcēšanās. Pirms eksāmena ReTV uzrunātie divpadsmitklasnieki lielākoties atzina, ka pārbaudījumam esot gatavi. Tika arī piebilsts, ka daudz lielākas bažas ir par nākamajā nedēļā gaidāmajiem latviešu valodas un matemātikas eksāmeniem.

Lai atbalstītu un iedrošinātu savus audzēkņus, klāt arī angļu valodas skolotāja. Pedagoģe uzsver, ka šajos apstākļos kopā ar skolēniem darīja, cik varēja, lai sagatavotos eksāmenam. “Valodai visvairāk pietrūkst tā prakse, runāšana tiešsaistē tas nav tas,” saka Valmieras Viestura vidusskolas skolotāja Līvija Kraukle.

Skolas telpās eksāmens noris trīs stundas, audzēkņi izvietoti četrās klasēs, solos viens no otra divu metru attālumā. Pēc eksāmena daļa skolēnu domas mainījuši - nemaz tik viegli neesot bijis, iespējams, kaut kas palaists garām attālināto mācību dēļ.

Valsts izglītības un satura centra (VISC) pārstāvis ReTV skaidro, ka, lai gan mācības jau teju pusotru gadu noritējušas attālināti, skolēnu zināšanu līmenim ir jābūt tādam, lai jaunieši būtu konkurētspējīgi augstskolās.

VISC Vispārējās izglītības pārbaudījumu nodaļas vadītājs Kaspars Špūle: “Mums bija zināms, ka eksāmeni būs, - ja notiks, tie notiks tikai klātienē. To jau mēs bijām pateikuši janvārī. Protams, situācija mainījās katru dienu. Nosacījums, ka eksāmenam jābūt līdzvērtīgiem gadu no gada, un mēs esam ievērojuši šo te principu. Esam skatījušies eksāmenu saturu. Bet lielākais atbalsts, ko esam darījuši, esam publicējuši pirmseksāmena programmas, kur sīkāk norādītas pārbaudāmās tēmas.”

Jau nākamotrdien vidusskolu absolventi kārtos centralizēto latviešu valodas eksāmenu, savukārt 21. maijā - eksāmenu matemātikā. Jauniešiem, kuri šobrīd pozitīva Covid-19 testa dēļ eksāmenus nevar kārtot, to būs iespējams veikt papildtermiņā no 14. jūnija līdz 4. jūlijam. Savukārt centralizēto eksāmenu rezultātus vidusskolu absolventi saņems 30. jūnijā, bet tie, kuri eksāmenus kārto pagarinātā termiņā - 6. jūlijā. 


Foto: unsplash.com