Ventspilī skrienas ar prāmi

Aizvadītās piektdienas vakarā Ventspils brīvosta aicināja noskaidrot kurš ātrāks – cilvēks vai prāmis. Sacensības sākās pie Ventspils prāmju pasažieru termināļa īsi pirms pusnakts plkst. 23.00 un noslēdzās pašā  Dienvidu mola galā. Visātrākie saņēma dāvanu bezmaksas braucienam ar Stena Line prāmi uz Zviedriju. Skrējiens noslēdzās ar ballīti  uz mola.

Distance gar promenādi un līdz mola galam bija četrus kilometrus gara. Skrējiens sākās  pie prāmju pasažieru termināļa  līdz ar prāmja atiešanu no piestātnes pa tikko atjaunoto Ostas ielu. Kuģi vajadzēja apsteigt apskrienot  zvejas un jahtu ostu teritorijas, un tad būt ātrākiem par prāmi vēl uz Dienvidu mola. Vairāki puiši un viena meitene ar izaicinājumu tiešām tika galā un distanci veica ātrāk nekā prāmis Stena Baltica.

Sacensībās visplašāk tika pārstāvēti Ventspils maratona kluba skrējēji, bet bija arī daudz ģimeņu ar bērniem uz velosipēdiem. Viņi piedalījās sacensībās sava prieka pēc. Skrējienam reģistrējušies bija 125 dalībnieki. Sešiem ātrākajiem meiteņu un puišu grupās tika balvas no Stena Line un Ventspils brīvostas pārvaldes. Galvenā balva pirmās vietas ieguvējiem – brauciens ar Stena Line divām personām. Puišu grupā ātrākais bija Kristaps Bērziņš, meiteņu – Viktorija Bogdanova.

Pēc skrējiena visi bija aicināti uzkavēties Dienvidu mola pie skulptūras “Govs Matrozis”, lai kopā dejotu un izbaudītu jūru un silto vasaras vakaru.