Vēlas iesaistīt medniekus valsts aizsardzības sistēmas stiprināšanā

Jau tuvākajā laikā valsts aizsardzības sistēmā varētu iesaistīt arī medniekus - viņiem ir nepieciešamās prasmes, zināšanas un arī aprīkojums. Kā tas varētu izpausties?

Mednieki ļoti labi pārzina vietējo mežu teritoriju, kā arī ir spējīgi ātri reaģēt negaidītās situācijās. Pieredzējis mednieks Jānis Ence ReTV saka - mednieki tiešām varētu būt nopietns palīgs valsts aizsardzībā. “Tādās situācijās, kad ātri jāizvērtē situācija un jāpieņem lēmums, tas ir viens no medību veiksmes jautājumiem. Mednieki šobrīd ir ļoti labi ekipēti, arī ekstrēmos laika apstākļos ir pieraduši pacietīgi gaidīt slēpnī ne tikai siltā vasarā, bet arī aukstā ziemā.”

Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis uzsver, ka mednieki izcili pārzina vietējo meža ceļu un taku tīklu. Viņu rīcībā ir apvidus transportlīdzekļi, kā arī, protams, šaujamieroči. “Ir arī dažādas nakts un termālās redzamības iekārtas. Tās ir kameras, kas izvietotas pie dzīvnieku barotavām; var izvietot arī pie ceļiem, tiltiem. Kameras sūta fotogrāfijas, kas pa šo ceļu pārvietojas.”

Lai krīzes situācijā mednieki kā resurss varētu iesaistīties valsts aizsardzībā, pašlaik kopīgi ar Zemessardzi plānots organizēt apmācību seminārus. Tajos brīvprātīgi varēs iesaistīties ikviens mednieks, aptuveni nedēļas laikā gūstot zināšanas par visaptverošo valsts aizsardzību.

Mednieks Jānis Ence atzīst, ka šāda programma medniekiem būtu vērtīga, jo ne visi vecuma un veselības stāvokļa dēļ var pievienoties Zemessardzei. “Ja Ukrainā uzbrucējs karo ar veciem paņēmieniem, tad pretī cilvēki, kuri ir pamatīgi apguvuši zināšanas, aizstāvēšanas taktika ir nesusi augļus. Tās ir zināšanas, kuras pašas no sevis nerodas.”

Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs vēl uzsver, ka informatīvajā telpā jau izplatās meli, ka krīzes brīdī mednieki tiks atbruņoti. “Tie mednieki, kuri būs pauduši vēlmi iesaistīties, būs Zemessardzē zināmi, viņiem neviens nost neko neņems. Varbūt drīzāk iedos klāt kādu ieroci.”

Lai mednieki pieteiktos apmācībām, kuras kopā ar zemessargiem notiks Latvijas reģionos jāaizpilda anketa. Tā atrodama Latvijas Mednieku savienības interneta vietnē. Kopumā Latvijā pašlaik reģistrēti aptuveni 22 tūkstoši mednieku. 


Foto: Freepik