Veidojas garas rindas pēc friziera, manikīra un podologa pakalpojumiem

Ik stundu šajās dienās frizētavas vadītāja Evita Strādere pieņem zvanus no potenciālajiem klientiem, sastādot precīzu grafiku, kad un kādā secībā pieņemt klientus. Kalendārā rinda nākamajam klientam ir vien marta beigās.

Skaistumkopšanas salona “Dīva” īpašniece un vadītāja Evita Strādere saka: “Esam sastādījuši grafiku, ka meistari ar ilgāku stāžu, kuriem ir izveidojusies maksimāli liela klientūra, šos meistarus mēs liekam kā prioritāti, un šie meistari strādās, varētu teikt, pilnā darba režīmā, ierastajā režīmā; attiecīgi pēc šīs klientu noslodzes meistari tiek sadalīti. Cik kuram tas klientu loks ir liels, jo lielāks loks jo lielāka prioritāte attiecībā uz darba dienu noslodzi.”

Uz to norāda arī Frizieru un kosmetologu asociācijā. Vija Krūmiņa pauž: “Uz doto brīdi pieprasījums būs lielāks nekā piedāvājums, jo ir strikti noteikumi, kā mēs šo darbu varam atsākt. Limitētas šīs te iespējas.”

Jārēķinās arī, ka cenas pakalpojumiem pieaugs. Ierobežojumu dēļ nepieciešami dažādi aizsarglīdzekļi, taču speciālisti mierina, šīs cenas nebūs milzīgas.

Frizieri ReTV Ziņām saka - būs grūtāk strādāt, jo mati meistaram ir jāsajūt ar rokām, taču gumijas cimdi, ar kuriem no 1.marta būs jāstrādā, to neļaus. Arī respiratori situāciju nepadarīs vieglāku, taču fakts, ka atkal varēs strādāt, mazina pārbaudījumu smagumu.

“Protams, ka cilvēkiem Dievs ir devis spēju pielāgoties pilnīgi visiem apstākļiem. Un mēs uz to ceram, ka kaut kādā lēnā veidā ieiesies. Līdz ar to, katram klientam plānojam garāku šo apkalpošanas laiku, vismaz sākumā, nezinot to, cik tas prasīs papildus laiku, lai piešautos pie šiem paņēmieniem jaunajiem. Tas ir izaicinājums, godīgi,” atzīst Evita Strādere.

Frizieru un kosmetologu asociācijas valdes priekšsēdētājas vietniece Vija Krūmiņa skaidro: “Fiziski dienā tas iznāk meistars var apkalpot mazāk kā līdz šim, jo visu laiku ir jāievēro intervāls starp klientiem, vēdināšana, dezinfekcija. Dezinfekcija jau vienmēr mums ir bijusi, tur nekas jauns mums nav. Instrumentu, telpu dezinfekcija utml. Bet šobrīd ir papildus prasības.”

Skaistumkopšanas nozarē strādājošie atklāti atzīst - visu šo laiku daudzi strādāja nelegāli. Lēmums daļai ļaut strādāt tomēr kaut kā situāciju risina. Tomēr ir vēl problēmas, kas izgaismojas šajā laikā - fakts, ka jaunieši netiek pie kosmetologiem, var radīt neatgriezeniskas sekas ādas veselībā.

Valdība lēmumu par vēl plašāku skaistumkopšanas nozares atvēršanu tuvākajā laikā nelems, kas nozīmē, ka pārējie pakalpojumi, kā masāžas, kosmetologi, citas skaistumkopšanas procedūras, šobrīd notikt nedrīkst. 


Foto: pixabay.com