Vecāku bezatbildība apdraud bērnu drošību

Sākoties jaunajam mācību gadam, policija patrulē pie bērnudārziem, kur diemžēl novērota bezatbildīga rīcība no vecākiem – bērnus transportlīdzekļos pārvadā ne tikai nepiesprādzētus, bet arī braucošus ne bērnu krēsliņā.

Rīts Zilaiskalnā pie vietējā bērnudārza sākās īsi pēc septiņiem, kad neierasti ikdienā redzētajam, šeit vecākus ar savām atvasēm sagaidīja policija. “Nereti vecāki steidzoties uz darbu, nepievērš uzmanību bērnam. Bērns steidzas uz nodarbībām vai brokastīm, laikus atsprādzējas,” stāsta Kocēnu novada pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Kaibe.

Satiksmes intensitāte pie bērnudārza ir maza, tomēr tas neatbrīvo vecākus būt atbildīgiem pret saviem bērniem un tos piesprādzēt. Teju pusē transportlīdzekļu nebija bērnu krēslu vai paliktnīšu. Lielākoties vecāki atrunājas ar to, ka dzīvojot tepat aiz stūra un ceļa posms ir neliels. Tomēr situācija nav tik drūma, kā varētu šķist, jo bija vairāki apzinīgi vecāki, kuri ievēroja visus drošības pasākumus.

Būtiskākais nav sodīt, bet veikt preventīvo darbu – informēt vecākus par bērnu drošību. Dažkārt tieši atvases var pamācīt savus vecākus.