Valsts policijas reidā Valmierā uzrauga velosipēdu un elektroskrejriteņu satiksmi

Līdz ar jaunā mācību gada sākšanos skolēni uz skolu un no tās dodas ne tikai braucot ar autobusu, automašīnās vai dodoties kājām, bet arī velosipēdiem un skrejriteņiem. Līdz ar to Valsts policijai šis ir aktīvāks laiks, lai pārliecinātos, kā bērni un jaunieši ievēro ceļu satiksmes noteikumus. Šodien reids notika Valmierā. 

Pēcpusdienā, laikā, kad skolēni visaktīvāk pārvietojas no skolas uz māju vai uz citām nodarbībām, arī ReTV dodas ceļā. Šoreiz līdzi policijas ekipāžai. Jau reida pirmajā pusstundā kārtībsargi kontatē vairākus pārkāpumus. 

Kārtības policijas uzdevums šo pārbaužu laikā ir veikt skaidrojošo darbu, tādēļ policijas automašīna apstājas vairākkārt, lai bērniem stāstītu arī par pareizu ekipējuma lietošanu, piemēram, ķiveri. 

Šādas pārbaudes un sarunas septembrī policija veic katru gadu, katru gadu fiksētie pārkāpumi esot vieni un tie paši. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāve Liene Kaužēna saka: “Bērni ir bijuši vasarā laukos, ārpus pilsētas, viņi ir atgriezušies pilsētā, ir nedaudz aizmirsies par ceļu satiksmes noteikumiem. Valmieras pilsētā ir daudz skolas, šajās skolās ir arī bērni no citām pilsētām. Tām varbūt ir nedaudz svešāka šī satiksmes organizētība.”

Tiesa gan - zināmas pārmaiņas satiksmē ieviesuši skrejriteņu vadītāji. ReTV kopā ar policistiem ir aculiecinieki arī pārkāpumiem vadot šo transporta līdzekli. 

Tāpat visai biežš pārkāpums ir braukšana bez velosipēda vadītāja apliecības. Policija atgādina, ka tā nepieciešama no 10 gadu vecuma, lai ceļa satiksmē varētu piedalīties gan ar elektrisko skrejriteni, gan velosipēdu. Šogad līdz jaunā mācību gada sākumam nelaimes gadījumos bijuši iesaistīti vairāk nekā 600 skolēni.