Valsts policija: aizvadītais gads nav bijis vienkāršs, bet dzīvojam drošā valstī

Valsts policija (VP) pērn konfiscējusi narkotikas, kuru kopējā vērtība ir ap 84 miljoniem eiro jeb 6,5 miljoniem vienreizējo devu. Atskaitoties par paveikto pērn, policija stāsta – atklātas 39 marihuānas audzētavas un viena halucinogēno sēņu audzētava. Policijas priekšnieks Armands Ruks atzīst – lielākais izaicinājums darbā saistīts ar drošību internetā un smago noziegumu atklāšana.   

Narkotiku bizness turpina plaukt - atklātie noziegumi liecina, ka šī rūpala pārstāvji turpina meklēt, atrod jaunus ceļus nelegālo vielu nogādāšanai Latvijā un arī to izplatīšanai. “Samazinājums būtisks ir saistībā ar narkotisko, psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, realizēšanu nelielā apmērā – 253 noziegumi, mazāk par 458. Ļoti fokusējamies uz “lielajām zivīm”, ja tā var izteikties, un meklējam iespējas apkarot tieši lielos realizētājus, organizēto noziedzību šajā noziegumu veidā,” saka Armands Ruks

Aizvadītais gads nav bijis vienkāršs, bet dzīvojam drošā valstī – atzīst policijas vadītājs, tomēr šis laiks iezīmējas ar jaunām, šim laikam raksturīgām izmeklēšanām: kovids, viltojumi. “Kā fenomenu jāiezīmē kovida sertifikātu viltošana. Mums izmeklēšanā šobrīd ir 60 kriminālprocesi. Valsts policija pieņēmusi 15828 lēmumus saistībā ar kovida ierobežojumu pārkāpumiem, piemērojusi 1, 870 947 tūkstošus eiro,” stāsta Armands Ruks.

Policija norāda - pērn smagu un mazāk smagu noziegumu skaits ir mazinājies valstī, tomēr palielinās sevišķi smago noziegumu skaits: “Pieaugums ir sevišķi smago noziegumu sadalījumā. Tas nav saistīts ar vardarbību u.tml., bet vairums pieauguma veido krāpšanas lielos apmēros organizētās grupās. Sevišķi smagi noziegumi reģistrēti par 340 vairāk,” atzīst Armands Ruks.

Kā joprojām aktuālu un vēl neatrisinātu problēmu policija uzsver nelaimes gadījumus bezatbildīgu ceļu satiksmes dalībnieku dēļ. Dati iezīmē vēl kādu negatīvu tendenci: “Par dzimumnoziegumiem – šis nozieguma veidi mūsu valstī ir aktuāls. Kopumā skaits pieaug, salīdzinot ar 2017. gadu.”

Lai sabiedrība dzīvotu vēl drošākā vidē, Valsts policija kā prioritātes turpmāk virza arī kiberdrošības stiprināšanu. Iecerēts arī ieviest tā saucamo interneta policistu, kas varētu risināt naida runas, draudu un viltus ziņu izplatīšanas problēmas internetā. 


Foto: Valsts policija