Valmieras vasaras teātra festivālā mākslinieki no dažādām pasaules vietām

No 2. līdz 4. augustam gaidāms Valmieras vasaras teātra festivāls. Tas norit jau devīto reizi. Šogad galvenā festivāla tēma ir dzīvība. Tā no dažādām pusēm tiks atspoguļota astoņās pirmizrādēs. Arī norises vieta izrādēm ir dažādās vietās pilsētvidē. Festivāla direktors Reinis Suhanovs stāsta: “Būs izrāde Valmieras slimnīcā, tad būs pašā pilsētas centrā pie Rīgas ielas. Tad pie Gaujas šķūnī. Tad vienā garāžā, kā jau jauniešu izrāde un garāžas rokgrupas, tad jauniešu izrāde garāžā. Tad pēc ilgākiem gadiem atgriežamies Valmiermuižas staļļos.” 

Festivāla programmas izziņošana notika Valmieras notekūdeņu attīrīšanas stacijā. Ne velti, jo viena no vasaras teātra festivāla izrādēm “Šķirsts, kas tiks veidota, iedvesmojoties no stāsta par Noasa šķirstu, arī norisināsies šajā vietā. Tās režisors Matīss Budovskis norāda, izrāde būs par mūsdienu cilvēku un dilemmu, kā sākt dzīvi no sākuma pasaulē, kurā ir daudz emocionāla un citāda veida mēslojuma. “Mēs to rādīsim angārā, kas arī kalpos kā Noasa šķirsts. Šī vieta pati par sevi likās ļoti atbilstoša un idejiski pielādēta, jo šeit nonāk viss piesārņotais ūdens, šeit tas attīrās un dodas tālāk.” 

Valmieras teātra festivāla pulkam pievienosies arī mākslinieki no dažādām pasaules vietām, tostarp Ukrainas, Igaunijas, Portugāles. Festivāla direktors: “Starptautiska programma un divi mākslinieki arī rezidencē, kas gatavosies bērnu un jauniešu festivālam jau uz priekšu.” 

Šogad izrādes vairāk fokusētas uz jauniešu un pieaugušo auditoriju, stāstot par dažādām pieredzēm un dzīves vērtībām, arī cilvēka lomām, kas laika gaitā mainās. Valmieras centrā arī dzejas lasījumi un muzikālas noskaņas. Tomēr Valmieras vasaras teātra festivālā gaidāmas arī trīs izrādes bērniem, kas tapušas pērn. Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sižeta saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".
#SIF_MAF2024