Valmieras mūzikas skolai 100

1920.gada 8.oktobrī ar 175 skolēniem un deviņiem skolotājiem Valmieras Mūzikas skola sāka savu darbību. Šajās dienās sagaidīta skolas simtgade, bet svinības sākās jau pagājušā mācību gadā, lai gada garumā izceltu katru skolā apgūstamo programmu, tiktos koncertos un kopā baudītu mūziku. “Ar saknēm zemē un mūziku dvēselē” ir šo svinību moto.

Kad pirms simt gadiem pianiste Anna Ķirpīte aizsāka sarunas par mūzikas skolas dibināšanu, tie bija sarežģīti laiki gan politiski, gan ekonomiski. Tomēr skolnieku skaits pārliecināja tā laika Latvijas valdību par mūzikas skolas nepieciešamību. Nenovērtējams ieguldījums skolas tapšanā ir arī tās Goda prezidentam  Jāzepam Vītolam, tāpēc simtgades svinības tika sāktas ar zeltzaru vītola iestādīšanu vietā, kas zīmīga - pretī mājai, kurā 1863. gadā dzimis izcilais komponists. 

Valmieras mūzikas skola bija pirmā skola Latvijas provincē, un tā ir arī Latvijā vecākā mūzikas skola ārpus Rīgas. Kolektīvs un arī valmierieši to lepni dēvē par Mūzikas pili Gaujas krastā, jo skolas simtgade ir visai Valmierai un arī Latvijai nozīmīgs notikums. Lai audzēkņiem šī diena nedaudz atšķirtos no ikdienas, pedagogi bija samainījušies ar nodarbībām, vadot tādus mācību priekšmetus, ko citkārt nevadītu.

Ikdiena mūzikas skolā ir liels darbs, kas prasa ne tikai audzēkņu, bet arī vecāku apņēmību un vēlmi mācīties. Turpinoties svinībām, skolas ēka tika izgaismota un ikvienam bija iespēja vērot gaismas un mūzikas šovu, bet vēlāk skolas logos bija skatāma mākslas performance "Mūzikas aizspogulijā". Jāpiemin, ka par godu skolas simtgadei top arī grāmata - "Valmieras Mūzikas skolai 100. Starp nošu līnijām skolotāju dzīvē".