Vakcinētajiem un Covid-19 izslimojušajiem - dažādi atvieglojumi

Pēc dažām dienām vakcinētie un Covid-19 izslimojušie varēs sākt izmantot dažādus atvieglojumus. Kamēr daļa iedzīvotāju sociālajos medijos pauž gan prieku, gan raizes, Veselības ministrija ar šādiem soļiem cer, ka potēties dosies arvien vairāk cilvēku. Šobrīd Latvijā abas potes ieguvuši 23,6 procenti.  

Vidzeme vakcinēšanās ziņā nav līdere - šo lomu ieņem Rīga un Kurzeme. Tieši tāda attieksme - kaut kur pa vidu - ir arī ReTV Ziņu dienesta aptaujātajiem iedzīvotājiem.

“Nezinu, vai cilvēkiem to varētu tik viegli izmanīt domāšanu. Es varbūt tā nedomāju. Iespējams, ka ļoti daudzus cilvēkus tas pamudinās, ka viņi varēs beidzot to darīt. Tas varētu viņu pamudināt tajā visā, bet nezinu... Cik es esmu dzirdējis, ja kāds ir pārliecināts, ka viņš to negrib darīt, nezinu, vienkārši pašam jāgrib un jāsaprot būtība, manuprāt,” saka valmierietis Rūdolfs.

Rūjienietis Kristaps pauž: “Nu, es domāju, ja notiks kaut kādi pasākumi, uz kuriem viņi vēlas, tad noteikti, jā.”

“Nu, tāpēc, ka cilvēki grib apmeklēt kultūras pasākumus, kā, piemēram, teātri un ceļot,” par vakcinēšanos saka Klinta no Dobeles.

Burtnienku iedzīvotājs Andrejs: “Grūti spriest. Es, pieņemsim, nemaz uz tiem atvieglojumiem neskatos. Es domāju, ka veselība būtu primārais, tad jau tie atvieglojumi. Protams, es uzskatu, ka kaut kādas iespējas cilvēkiem, kas ir vakcinēti, ir jādod. Viņi varētu būt kaut kā atbalstāmi, tādā veidā var aiziet kaut kur.”

Kad stāsies spēkā atvieglojumi un vērsies vaļā daudzas vietas, tostarp teātri, kino, izstādes, koncerti, kā arī varēs doties baudīt sporta pasākumus. Vairums ReTV Ziņu aptaujāto atzīst - tieši dažādie pasākumi ir tie, pēc kā visvairāk alkst sabiedrība.

Gulbenes iedzīvotāji Māris un Keita saka: “Noteikti aiziešu uz kādu teātra izrādi un apskatīšos, ko aktieri ir izdarīšu pa šo laiku, kamēr viņi neko nevar darīt un mierīgi sēž savās mājiņās un kaut ko domā un dara. Manuprāt, tā būtu tāda pirmā lieta, ko es varētu.”

Vairāk kā 213 000 cilvēki, kuri ir pilnībā vakcinējušies, varēs baudīt daudz vairāk dažādus kultūras, sporta un izklaides pasākumus. Kā lēš epidemiologi, tas liek cerēt, ka rudenī vakcinēto skaits sasniegs tādu līmeni, lai pamazām atceltu ierobežojumus pavisam.