Uzticības tālrunis tēviem. Iespējams sazināties arī rakstiski

No šodienas Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) rīko kampaņu “Uzticības tālrunis tēviem”, tā sniedzot iespēju ar konsultantiem kopīgi pārrunāt dažādus tematus, kas saistīti ar tēva lomu bērna dzīvē. Sarunās ar bērniem secināts, ka ļoti svarīga ir saikne un atbalsts tieši no tēva, tāpēc šī kampaņa, atzīmējot Tēva dienu, tiek rīkota jau vairākus gadus, lai stiprinātu arī tēvus un kopīgi meklētu risinājumus sarežģītās situācijās.

Bērniem attiecības ar tēvu ir līdzvērtīgas attiecībām, kādas tās ir ar mammu, tāpēc svarīgi arī Tēva dienas nedēļā atgādināt viņiem par atbalsta iespēju, tā par kampaņas nozīmīgumu stāsta VBTAI. “Mums ir jādod šis stiprinājums arī tētiem, jo jau bija izskristalizējušās tās problēmas, ka nereti arī tētiem ir nepieciešama gan informācija par bērnu attīstību, uzvedību, gan disciplinēšanu, ka tas varētu palīdzēt viņiem veiksmīgāk gan ikdienā, gan bērnu aprūpē. Gan pašiem justies drošāk par savām zināšanām,” saka VBTAI pārstāve Amanda Vēja.

Kampaņa tiek rīkota jau no 2017. gada, un no tēviem jautājumu klāsts, kas tiek uzdots, ir gana plašs un mainīgs, norāda Amanda Vēja. Sākot ar raizēm par bērnu uzvedību, iespējamām atkarībām, arī bērnu drošību internetā. Tomēr nemainīga tēma ir kontakta izveidošana ar bērnu tieši šķirtās ģimenēs, kas nereti rada problēmu tēvam līdzvērtīgi ņemt dalību bērna ikdienā. Vēja: “Šī problemātika noteikti ir saglabājusies. Par to, kā man uzturēt šīs emocionāli siltās attiecības ar savu bērnu. It īpaši brīžos, kad tas bērns varbūt nav ilgstoši bijis vispār pie tēva. Vai tēvs varbūt dzīvo ārzemēs, vai varbūt viņš šobrīd ir atgriezies un vēlas atjaunot attiecības.”

Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore neslēpj, ka bieži tēvi kļūst arī emocionāli savās sarunās, jo ne vienmēr ir viegli atjaunot un uzturēt attiecības ar bērniem. Atbalsta sistēma ir mainījusies. Ja iepriekš bija pieejami tikai zvani, tad šobrīd iespēja ir arī rakstiski sazināties, lai gūtu atbalstu 24 stundas diennaktī. Amanda Vēja norāda, ka ar gadiem arī atsaucība no tēviem ir augusi. Ja sākotnēji tās bijušas 20 konsultācijas, tad vēlāk jau 50 konsultācijas. To skaits aug joprojām. 

Kampaņa norisināsies līdz 12. septembrim. Kā norāda VBTAI, atbalsta tālrunis ir pieejams visu laiku. Tēva dienu atzīmēs 10. septembrī. Foto: Freepik; ilustratīvs