Uzņēmējiem liela interese par izbraukuma vakcināciju

Uzņēmuma “Dobeles dzirnavnieks” darbinieki šorīt devās nevis uz ierastajām darba vietām, bet gan sporta halli, kur notika uzņēmuma kolektīvā vakcinācija pret Covid-19.

Uzņēmuma darbiniece Kintija Briede saka: “Man liekas, ka svētki, jo mazliet atvieglos arī ikdienas dzīvi, kad būs savakcinējušies. No sākuma es tā kā biju noskaņota, ka pagaidām “nē”, bet tad es sapratu, ka tomēr ir vajadzīgs.”

Iemesli, kāpēc izvēlējušies vakcinēties, visai līdzīgi - vēlme ceļot, satikt bērnus un mazbērnus. Tomēr izšķirošais iemesls teikt “jā” potei, daudziem esot bijis tas, ka pašreiz piedāvājumā ir tīkamāka ražotāja vakcīna.

Kā skaidro uzņēmuma vadība, vairāk nekā gada laikā vīruss skāris arī lielāko pārtikas ražošanas uzņēmumu, tāpēc nolemts, ka šī iespēja - savakcinēties reizē, vienā laikā iegūt imunitāti - jāizmanto.

A/S “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils pauž: “Pēc šīs dienas vakcinācijas, pieskaitot arī tos kolēģus, kuri jau ir vakcinējušies, mēs sasniegsim aptuveni 40% no mūsu darbinieku skaita. Jāsaka gan, ka es to rezultātu nevērtēju kā labu. Vairāk kā apmierinošu, bet es ceru, ka šī diena iedos tādu papildus grūdienu un iedrošinās arī pārējos mūsu kolēģus.”

Šonedēļ vakcinācija notiek arī vairākos citos vidējos un lielajos Dobeles uzņēmumos. Un situācija šeit līdzīga.

A/S “Spodrība” direktore Baiba Megre saka: “Mēs piedāvājām šo iespēju, ka visi vienā dienā varam aiziet un izvakcinēties. Grūti pateikt, vai atsaucība bija liela vai maza, bet šobrīd 50% uzņēmuma darbinieku ir izvakcinēti. Cilvēki prasīja, kas tā ir par vakcīnu. Ja būs “AstraZeneca”, tad mēs tā kā, nē, ja “Pfizer”, tad – jā. Es domāju, ka tas lielā mērā saistīts ar to, kas notiek publiskajā telpā.”

Kā skaidro vakcinācijas projekta pārstāve Ieva Stūre, darba devēji šobrīd vairāk novērtējot izbraukuma vakcinācijas iespēju, tomēr šādu pakalpojumu varot saņemt tikai lielie uzņēmumi.

Jāpiebilst, vismaz vienu vakcīnas devu esot saņēmis katrs piektais iedzīvotājs. Zemgales reģionā vismaz vienu vakcīnas devu saņēmuši 18% no pilngadīgajiem iedzīvotājiem, bet Latgalē - tikai 12 %. Vai izbraukuma vakcinācija būs mainījusi vakcinēšanās aktivitāti pa reģioniem, pagaidām vēl īsti pateikt nevarot. 


Foto: FreePik