Uzņēmēji negatavojas atlaist darbiniekus, kuriem nav Covid-19 sertifikātu

Daudzās nozarēs Latvijā šobrīd jūtams visai krietns darba roku trūkums. Vēl vairāk situāciju darba tirgū varētu pasliktināt cilvēku aiziešana no darba teju kā ieviestās nodokļu reformas dēļ. Tāpēc Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis Jānis Endziņš ReTV Ziņām atzīst - vakcinācijas dēļ būtiskas atlaišanas visdrīzāk nav gaidāmas. “Ja viņam darbinieku jau tā katastrofāli trūkst, tad - ņemt un atbrīvot - tas tā diezgan tuvredzīgi. Tajā pašā laikā tajos uzņēmumos, kur zina, ka konkrētās specifikas darbinieki būs pieejami, bet tajā pašā laikā būs svarīgi no konkrētās nodarbošanās konteksta vai cilvēki ir ar tiem sertifikātiem, tad, iespējams, arī atbrīvos, ja tāds regulējums būs.”

Uzņēmuma “Valmieras stikla šķieda” valdes loceklis Ģirts Vēveris ReTV Ziņām skaidro, ka uzņēmumā strādā vairāk par vienu tūkstoti darbinieku un šobrīd pandēmijas apstākļos, kad samazinājies arī uzņēmuma apgrozījums, kā prioritāte izvirzīta tieši darbinieku saglabāšana, tāpēc nevar būt ne runas par darbinieku atlaišanu. “Mēs neesam par to, lai šādas represīvas metodes ietekmētu mūs un mūsu darbiniekus. Mēs izvēlamies to, ka mēs gribam komunicēt, gribam izglītot, pārliecināt. Šo procentu ar saviem resursiem kaut kā ar saviem resursiem, ne ar biedēšanu, lai šis procents augtu uz augšu.”

Uzņēmuma kopējā nostāja ir par vakcināciju, tāpēc tiek ieguldīts darbs, lai skaidrotu tās nozīmi, organizētas arī izbraukuma vakcinācijas uzņēmumā, tomēr pagaidām poti saņēmuši tikai aptuveni 30% darbinieku.

Darbinieku atlaišanu neplāno veikt arī transporta uzņēmumā “VTU Valmiera”. Tā vadītājs atzīst, ka atsevišķās nodaļās šobrīd esot vakcinējušies jau visi darbinieki.

Arī citi uzņēmēji ReTV Ziņām atzina, ka veic darbinieku izglītošanu, lai panāktu augstāku vakcināciju. Tāpat vietām jau ieviesta atsevišķu bonusu sistēma vakcinētajām personām. Līdz ar to var secināt, ka liela daļa uzņēmēju darbiniekus paturēs un atlaist negrasās - arī tad, ja nebūs vakcinācijas sertifikāts. 


Foto: FreePik