Upes vakari Ogrē

Koncercikls “Upes vakari” Ogrē jau ir izveidojusies kā tradīcija. Ik gadu novada kori un kopas satiekas uz Ogres upes peldošās skatuves un izpilda dažādas dziesmas brīvā dabā. Arī šis gads nav izņēmums un aizvadīts pirmais koncerts. Kā atzīst dalībnieki, uzstāšanās uz upes raisa īpašas sajūtas, taču vienlaikus tas ir arī izaicinājums.

Lielvārdes Kultūras nama folkloras kopas “Josta” vadītāja Ilze Vecmane: “Laikam upe nomierina. Vispār ārā nav viegli dziedāt, jo balss aiziet kaut kur uz visām pusēm, pašam liekas, ka neskan tik labi, kā tas ir telpā. Bet tagad, kad mēģinājumā dziedājām, tā upe nomierina. Un tas noskaņojums paliek tāds romantisks.”

Ogres novada Kultūras centra jauktā kora “Grīva” dalībniece Ilze Bāra: “Visu sevi jāizliek. Jo šeit nav telpu, kas palīdz. Jo telpā parasti atskan skaņa. Šeit ir upe, tad tai jāplūst līdzi.”

Arī vietējiem ceturtdienas upes vakari vasarā ir kā tradīcija. Un arī šogad viņi ir klāt ar visām nepieciešamajām lietām, lai varētu netraucēti klausīties māksliniekus. “Ļoti patīk! Es esmu arī uzstājusies šeit vairākas reizes uz skatuvītes ar vairākiem kolektīviem. Vienmēr ir trāpījušies labi laikapstākļi, bet vienu reizi pa dzelzceļa tiltu brauca vilciens. Tas bija gadījums, kad es apstādināju mūziku, lai vilciens aizbrauc, un mēs turpinājām. Vilciens gan dažreiz mēdz patraucēt,” saka pasākuma apmeklētāja, Cēsu pils kora diriģente Marika Austruma.

Koncertcikls “Upes vakari” Ogrē notiek jau kopš 2017. gada. Šī tradīcija aizsākusies pavisam nejauši, bet kļuvusi par neatņemamu pilsētas sastāvdaļu. Ogres novada Kultūras centra metodiķe darbam novadā Elīna Klāsone: “Upes vakaru tradīcija aizsākās pec 2016. gada Ogres pilsētas svētkiem, kad bija pirmie eksperimenti tīri ar koncertiem uz upes skatuves. Un pēc tam jau tā laika Kultūras centra darbiniekiem radās doma par tādu tā kā cikla izveidošanu regulāru.”

Nākamās ceturtdienas notiks vēl divi koncerti, kur uzstāsies jau citi kolektīvi. Turklāt šis gads īpašs ar vides izstādi “Upes vakaru koncertcikls cauri gadiem”, ko var apskatīt jebkurš interesents.Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sižeta saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".
#SIF_MAF2024