Ukrainas izlūkdienests: Krievijas "lielais uzbrukums" ir izgāzies

Kremļa propaganda vairākus mēnešus ziņoja par gaidāmo Krievijas armijas "lielo uzbrukumu" Ukrainas frontē, tomēr ar panākumiem tas nav vainagojies, jaunākajā ziņojumā norāda Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde.

Okupantu bravūra lielā mēra bija balstīta dezinformācijā un savu iespēju pārvērtēšanā, bet realitātē viņi sadūrušies ar to, ka izvērst uzbrukumus vairākos virziens vienlaicīgi nav iespējams, skaidroja izlūkdienesta pārstāvis Vadims Skibickis.

"Tagad Krievijas armijai ir viens mērķis - iziet uz Doneckas un Luhanskas apgabalu administratīvajām robežām. Bet īpašu panākumu viņiem nav, jo tam ir nepieciešama plānošana un plašu stratēģisku operāciju īstenošana," norādīja amatpersona.

Militārais izlūkdienests regulāri saņem informāciju par krievu karavīru pozīcijām un skaitu, pateicoties tam ģenerālštābs var plānot tālākas pretdarbības.

"Šobrīd okupanti visaktīvākie ir Bahmutas, Avdijivkas, Limanas, Kupjanskas un Šahtarskas virzienos," sacīja Skibickis.

Informācija par to, ka krievi grasās iet uzbrukumā, parādījās pagājušā gada beigās. Tas tiešām notika, bet tikai Donbasa robežas, kaut arī propagandisti runāja, ka uzbruks arī Kijivai.

Tomēr Ukrainas izlūkdienestā pauda pārliecību, ka Kremlim nav resursu jauna masīva uzbrukuma izvēršanai.


Foto: Zumapress/SCANPIX