Ukrainas armija tuvāko nedēļu laikā var atbrīvot Hersonu un Melitopoli

Ukrainas bruņotie spēki tuvāko nedēļu laikā var atbrīvot Krievijas spēku okupētās Hersonas un Melitopoles pilsētas, paziņojis Melitopoles mērs Ivans Fjodorovs.

"Ukrainas bruņotie spēki ir panākuši ievērojamu progresu un jau atrodas uz Hersonas robežām. Esmu pārliecināts, ka tuvākajā laikā, tuvāko nedēļu laikā, Hersonas pilsētu atbrīvos mūsu varonīgie karavīri. Tāda pati situācija ir arī virzienā uz Melitopoles pilsētu," svētdienas videovēstījumā sacīja Fjodorovs.

Viņš precizēja, ka nesen Ukrainas armija frontes līniju no Zaporožijes Melitopoles virzienā ir pavirzījusi par vairāk nekā desmit kilometriem.

Ukrainas dienvidu pilsētas Hersona un Melitopole atrodas Krievijas spēku kontrolē kopš iebrukuma sākuma 24.februārī.

Tikmēr situācija ap Severodonecku aizvien ir ļoti sarežģīta, svētdien paziņoja Luhanskas apgabala militārās administrācijas vadītājs Serhijs Haidajs.

"Severdoneckā situācija ir ļoti sarežģīta, ienaidnieks pilsētas iekšienē visu laiku veic gaisa izlūkošanu ar bezpilota lidaparātiem, koriģē uguni, ātri pielāgojas mūsu izmaiņām aizsardzībā. Atkal spēcīgi apšaudīti rajoni pie tiltiem. Divreiz veica triecienu pa Severdoneckas "Azot"," ziņapmaiņas platformā "Telegram" pavēstīja gubernators.

Viņš norādīja, ka apšaudīta Ukrainas armijas kontrolētā Lisičanska, kas atrodas pāri upei pretī Severodoneckai.

Haidajs iepriekš ziņoja, ka Krievijas karaspēks nevar pietuvoties Lisičanskai, tāpēc viņi vienkārši apšauda pilsētu no gaisa.

ANO piektdien brīdināja, ka cilvēkiem Severodoneckā arvien grūtāk piekļūt tīram ūdenim un pārtikai.


Foto: Freepik