Ukraina sarauj diplomātiskās attiecības ar Krieviju

Ukraina sarāvusi diplomātiskās attiecības ar Krieviju, ceturtdien paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. "Mēs sarāvām diplomātiskās attiecības ar Krieviju. Ukraina aizstāvas un neatdos savu brīvību, lai arī ko nedomātu Maskavā," pavēstīja Zelenskis.

Viņš vēstījumā arī aicināja krievus iziet protestos pret karu.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien paziņoja, ka tiek sākts Krievijas uzbrukums Ukrainai. Krievija Ukrainā veic triecienus militārās infrastruktūras objektiem un lidlaukiem, ceturtdien pavēstīja Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštābs, situāciju raksturojot kā kontrolējamu.

Ziņas par Krievijas desanta izsēdināšanu Odesā neatbilst patiesībai.

Ukrainas apgabali līdzās ziemeļu robežai ar Baltkrieviju un Krieviju pakļauti artilērijas apšaudei un Krievijas kara tehnika vairākos apgabalos šķērsojusi valsts robežu, ceturtdienas rītā pavēstīja Ukrainas robežsardze.

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba iepriekš apliecināja, ka pret Ukrainu izvērsts "vispārējs uzbrukums".

Notiek "Krievijas militāra uzbrukuma operācija, lai iznīcinātu Ukrainas valsti", teikts Ukrainas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

"Mūsu aizstāvji ir gatavi atvairīt valsti agresoru un darīs visu, kas ir viņu spēkos, lai aizsargātu Ukrainas zemi," teikts paziņojumā, mudinot Rietumus nekavējoties noteikt jaunas sankcijas Krievijai.


Foto: Freepik