Ukraina pāriet totālas aizsardzības režīmā; ieročus izsniedz katram

Šorīt pulksten piecos Krievija sākusi militāru iebrukumu Ukrainā. Ukrainas robežsardzes dienests pavēstījis, ka uzbrukums Ukrainai notiek no Krievijas un Baltkrievijas.

Uzbrukumi robežsardzes apakšvienībām, robežsardzes patruļām un kontrolpunktiem notiek, izmantojot artilēriju, smago tehniku un strēlnieku ieročus. Cilvēki Ukrainā filmē un ar asarām acīs komentē, kā krievu militārie spēki bombardē Ukrainas iedzīvotāju apdzīvotās vietas.

Pamattriecieni veikti militārajai infrastruktūrai, lidlaukiem, resursu noliktavām un militārās pārvaldes centriem. Jaunākā informācija liecina, ka triecienu rezultātā Ukraina zaudējusi vairāk nekā 40 karavīru. Gājuši bojā arī aptuveni desmit civiliedzīvotāji.  

Krievijas uzbrukums notiek no vairākām pusēm, ne tikai caur Austrumukrainu. Ukrainas robežsardzes dienests paziņojis, ka Krievijas spēki ar kaujām pārrāvuši Baltkrievijas-Ukrainas robežu un iegājuši Kijevas apgabalā.

Kijevā daudzi cilvēki pulcējas metro stacijās, kas kalpo kā patvērums no bombardēšanas, ziņo CNN. Cilvēki cenšas evakuēties no Kijevas. Eiropas Savienības un pasaules valstis asi nosodījušas Krievijas rīcību, solot ieviest jaunas un vēl spēcīgākas sankcijas pret Krievijas režīmu.

Jaunajās Eiropas Savienības sankcijās paredzēts Krievijas bankām bloķēt piekļuvi Eiropas finanšu tirgiem, iesaldēt Krievijas aktīvus Eiropas bankās un aizliegt nozīmīgiem Krievijas ekonomikas sektoriem piekļuvi svarīgām tehnoloģijām un tirgiem. Arī G7 līderi sasauc ārkārtas samitu saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā. Vienlaikus NATO aktivizē Austrumeiropas aizsardzības plānus un rīkos virtuālu samitu, kas noticis pirmo reizi vēsturē. 

Ukrainas vēstnieks ANO aicinājis Drošības padomi darīt visu, lai apturētu karu pret Ukrainu. Nokaitētās vārdu apmaiņas gaitā Krievijas vēstnieks ANO taisnojās, ka Krievija veic tikai "īpašu militāru operāciju", pret huntu, kas ir pie varas Kijevā."

Plašāk par notikumiem Ukrainā sekosim līdzi ReTV Ziņās!


Foto: Alexander Lourie