Trūkst skolotāju - vai glābējzvans būs projekts “Mācītspēks”?

Latvijā trūkst vismaz vairāki simti skolotāju. Vispieprasītākie šobrīd ir matemātikas, latviešu valodas un svešvalodu pedagogi. Vai glābējzvans būs projekts “Mācītspēks”?

Liene Miķīte agrāk strādāja par tulku, bet tagad ir angļu valodas skolotāja. Viņa negāja ierasto ceļu - augstskola, pedagoģija, skola.

Angļu valodas skolotāja “Mācītspēks” programmā Liene Miķīte pauž: “Es domāju, ka tas noteikti ir aicinājums, un tādēļ arī pēc pirmā gada vislabāk var sajust to, kā tu jūties un vai ir šī vēlme mācīt. Jo grūtības ir nepārtraukti, manuprāt, visos darbos, bet, ar skolēniem strādājot, ir šī gandarījuma sajūta, tad tās grūtības ir pat interesanti pārvarēt. Gribas izdomāt, kā es varu vēl citādi vadīt stundas, kā es varu citādāk komunicēt, kā es varu citādāk uzrunāt savus skolniekus. Es domāju, ka tā ir tāda iekšēja vēlme mācīt un būt skolotājam, un tā arī ir šī pievienotā vērtība darbam.”

Skolotājas aicinājumu Liene sajuta pirms vairākiem gadiem, un tagad tas piepildījies ar projektu “Mācītspēks”. Viņa rosās Valmieras tehnikumā, mācot otrā un trešā kursa skolēnus.

“Vislielākie izaicinājumi ir ar to, ka nav tiešā kontakta ar skolēniem. Ka ir jāmāk sajust caur ekrānu, vai skolēns saprot, vai viņš nesaprot. Vai viņš seko līdzi stundai vai neseko,“ saka Liene Miķīte.

Projekts "Mācītspēks" ir palīdzība Latvijas izglītības sistēmai. Ruta Zaharova, “Iespējamā misija” skolu piesaistes vadītāja, atzīst: “”Mācītspēks” ir skolotāju izglītības projekts, kuru īsteno trīs Latvijas augstskolas: Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitāte un Liepājas Universitāte sadarbībā ar nodibinājumu “Iespējamā misija”. Un projekta mērķis ir sagatavot jaunos skolotājus 2 gadu laikā.”

Lai arī šis projekts ir vien pirmo gadu, sabiedrības atsaucība ir bijusi pārsteidzoši liela. “Lai gan pieteikšanās kandidātu pieteikšanās noslēgsies tikai 1. martā, šobrīd jau esam saņēmuši vairāk kā 1000 pieteikuma anketas,” pauž Ruta Zaharova.

Latvijas skolās šobrīd strādā 45 tūkstoši skolotāju. “Mācītspēks” nāk talkā ar vēl vairākiem simtiem pedagogu, kuriem mācīšana ir aicinājums.


Foto: pixabay.com