Trūcīgie un maznodrošinātie saņem bezmaksas sejas maskas

Lai palīdzētu pasargāt sevi un citus no saslimšanas ar Covid-19, vairākas pašvaldības pieņēmušas lēmumu trūcīgos un maznodrošinātos iedzīvotājus nodrošināt ar bezmaksas sejas maskām.Šodien pirmās vairākkārt lietojamās maskas saņēma jelgavnieki. Šonedēļ masku dalīšanu paredzēts uzsākt arī Carnikavas novadā.

Jau trešo nedēļu sejas aizsargmaskas kļuvušas par pirmās nepieciešamības preci. Kā atzīst tirdzniecības centros, apmēram 95% apmeklētāju veikalos ierodas ar sejas aizsegiem, tomēr nereti iedzīvotāju maciņos to iegāde un pareiza lietošana iecērt jūtamu robu.

Lai situāciju uzlabotu, Jelgavā šodien uzsākta bezmaksas vairākkārt lietojamo sejas masku izdale trūcīgajiem un maznodrošinātajiem, kam uz šo brīdi ir spēkā trūcīgas personas vai maznodrošinātā statuss.Lai ievērotu drošību, līdzīgi kā vēlešanās, maskas tiek dalītas alfabēta secībā pie vairākiem galdiņiem. 

Bezmaksas sejas aizsegus, kas izgatavoti ar Amatu skolas audzēkņu kā arī atsaucīgu uzņēmēju palīdzību Jelgavā saņems vairāk nekā 1300 cilvēku.

Irēna Škutāne, Jelgavas pilsētas pašvaldības izpilddirektore: “Vairākkārt lietojamas, mūsuprāt, ir pareizs risinājums, jo vienreizējās maskas, pirmkārt, ir dārgākas. Vienreiz lietojamas ārā izmetamas, bet auduma maskas cilvēki var izmazgāt. Arī valsts ir lēmusi, ka mazturīgajiem un trūcīgajiem piešķirs maskas. Tā kā līdz gada beigām šis risinājums būs, un tad jau skatīsimies tālāk.”

Piešķirt bezmaksas vienreiz lietojamās sejas maskas trūcīgajiem un maznodrošinātajiem nolemts arī Carnikavas novadā, kur šim statusam atbilst apmēram 200 cilvēku. Carnikavā bezmaksas masku izdale sāksies tad, kad ministrija būs apstiprinājusi pagājušajā nedēļā pieņemtos grozījumus novada saistošajos noteikumos.Tās tikšot dalītas tik ilgi līdz tiks atcelta prasība tās lietot.