Trīs Vilsoni un laikmetīgā mūzika

Laikmetīgā mūzika un trīs burvīgi šīs mūzikas mākslinieki: Svens Vilsons, Miks Vilsons un Jūnijs Vilsons.

Miks Vilsons ir flautists, kurš 32 gadus aktīvi strādā Latvijas Nacionālajā operā. Interesanti, ka mūzika un tās melodijas jau sadzirdējis esot savas mammas vēderā, kurp kopā bija devušies uz džeza festivālu Tallinā kopā ar Gunāru Rozenbergu. Viņa tētis vēlējies, lai dēls saredz savu vietu mūzikā, kas, gadiem ejot, tā arī īstenojās. Raidījumā atklāj, ka ar savu flautas spēli esot šarmējis jeb piesaistījis pat govis laukos, jo citas vietas, kurp spēlēt, kamēr dēls gulējis pusdienlaiku, nebija.

Svens Vilsons ir ģitārists, kurš muzicē kopā ar atzītākajiem Latvijas džeza mūziķiem. Raidījumā atklāj, ka jau no bērnības, kad vectēvam ir bijusi ģitāra, sācis to trinkšķināt. Interesanti, ka tagad, esot kā mūziķis, viņš pirms tam nav gājis mūzikas skolā, bet gan pabeidzis Mūzikas akadēmiju. Atzīst, ka muzicējot aiziet tādā kā transā jeb maksimāli koncentrējas uz attiecīgo lietu.  

Jūnijs Vilsons ir ģitārists, kurš kopā ar savu brāli filmējies filmā “Četri balti krekli”. Raidījumā atklāj, ka mūsdienīgā mūzika nav iekļauta viņa mūzikas sarakstā. Jūnijs, mazliet lepojoties, raidījumā stāsta: “Man ir bijis tas gods spēlēt ar Raimondu Paulu, par ko arī priecājās, bet Raimonds Pauls ar mani, kad spēlējis kopā, esot tikai mani piecietis, nevis priecājies.”

Svens Vilsons, Miks Vilsons un Jūnijs Vilsons tevi priecēs raidījumā “Trīs kvadrātā” jau šo trešdien 20.00 kanālā ReTV.


#SIF_MAF2022