Treniņnodarbībā attīsta suņu paklausību

Līvānos uz treniņnodarbību pulcējās suņu saimnieki ar saviem četrkājainajiem draugiem, lai vairākos uzdevumos trenētu un attīstītu suņu paklausību, veiklību un citas prasmes. Covid-19 ierobežojumu dēļ nebija iespējams organizēt sacensības ar apbalvošanu, tādēļ šoreiz tika izvēlēts treniņnodarbības formāts, bet ar laika uzskaiti, lai dalībniekiem būtu sajūta kā sacensībās.

Līvānu 1.vidusskolas sporta stadionā uz suņu treniņnodarbību pulcējās 34 dalībnieki, kas tika iedalīti piecās grupās: profesionāļu klasē vecumā līdz 46 gadiem, profesionāļu klasē vecumā no 47 gadiem, iesācēju grupā, maza auguma suņu grupā, kā arī grupā “Bērns ar suni”. Lai gan tās nebija tradicionālās suņu sporta sacensības, bet gan treniņnodarbība, tā notika ar laika atskaiti, lai motivētu dalībniekus pārbaudīt savu veiklību un ātrumu. Bija dalībnieki, kam tā bija pirmā pieredze šāda veida pasākumos. “Pagājušogad sāku pamatpaklausību Jēkabpilī, viņai ir 19 mēneši, principā - no kucēna vecuma jau. Katru dienu cenšamies. Šīs bija pirmās, tāpēc man bija lielāks satraukums nekā sunim. Bet viss veiksmīgi, bez kļūdām. Es esmu priecīga,” saka Laura, Noras saimniece.

Treniņnodarbību organizēja Alūksnes kinoloģiskā biedrība “Remis”, piedāvājot dalībniekiem iziet trīs posmus, kuros bija jāpārvar dažādi šķēršļi un jāveic citi uzdevumi. Pats galvenais ir saskaņa un savstarpēja uzticība starp saimnieku un suni, kā arī intensīvs darbs ikdienā, ko veic gan suņu skolā, gan mājās. Tas vajadzīgs, lai suns būtu paklausīgs.

 “Ja suns neklausa saimnieku, tad nekāda kopīga sadarbība nevar notikt. Pirmais, kā tikt pie šādas šķēršļu joslas pārvarēšanas un visām sporta sacensībām, ir paklausība,” atzīst Agris Naglis, Alūksnes kinoloģiskās biedrības “Remis” valdes priekšsēdētājs.

Suņu īpašnieki uzsver, ka paklausības un citu prasmju trenēšana jāveic regulāri, ar pozitīvu attieksmi pret savu mīluli – tad arī būs panākumi. “Tas ir mums ļoti liels hobijs. Mēs to darām jau trīs gadus ar abiem diviem mūsu suņiem. Mēs paši dzīvojam Madonā, braucam divas reizes vai reizi nedēļā uz Jēkabpili, mums arī ļoti labi iet,” saka Annija, Diora un Gerdas saimniece.

Suņu treniņnodarbībā Līvānos piedalījās pārstāvji no Alūksnes, Jēkabpils, Madonas, Barkavas, Gulbenes, Balviem un Valkas.


Foto: Freepik