Treniņa laikā Jēkabpils tirgū topošais dienesta suns Apollo Dark atrod nelegālās cigaretes

Šobrīd darbam policijā tiek trenēts jauns vācu aitu šķirnes suns Apollo Dark. Topošajam dienesta sunim decembra sākumā palika četri mēneši, un viņš, svinot savu īpašo dienu, slēptuvē kādā tirdzniecības vietā Jēkabpils tirgus teritorijā atrada 4600 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

Treniņa nolūkā Apollo Dark ir apmeklējis Jēkabpils tirgu jau iepriekš. Šoreiz tas vainagojās ar sekmīgu rezultātu. Likumsargi kopumā izņēma 1600 cigaretes „Prince”, 800 cigaretes „NZ”, 800 cigaretes „Premier”, 600 cigaretes „Winston”, 600 cigaretes „Minsk” un 200 cigaretes „Queen”. Policijā par notikušo ir sākts administratīvā pārkāpuma process.

Pašlaik Apollo Dark saimnieks, Kinologu nodaļas Zemgales grupas inspektors Gints Vuškāns, apmāca suni, lai viņš varētu nokārtot testus un kļūtu par pilntiesīgu policijas dienesta suni – narkotiku un nelegālo cigarešu meklētāju, turpinot esošā dienesta suņa Darvina misiju.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes darbinieku aktīvais darbs saistībā ar akcizēto preču nelegālu apriti ir rezultējies ar panākumiem. Šogad vienpadsmit mēnešos policisti Jēkabpilī atraduši un no nelegālās aprites kopumā izņēmuši 40 842 cigaretes, kas, salīdzinājumā ar 2021. gadu ir vairāk nekā uz pusi mazāk. Pērn tādā pašā laika posmā Jēkabpilī no nelegālās aprites kopumā tika izņemtas 86 995 cigaretes.


Foto: Valsts policija