Tikai mīkstie ziemā peldas ar čībām

Kad liela daļa cilvēku gatavojas uzsākt darba dienas gaitas, mēs dodamies peldēt. Lai gan laukā šķiet pavēss un labākais draugs ir silta tēja un sega, tomēr šiem cilvēkiem tā nebūt nav.

Ziemas pledētājs Raivo Sarelainens stāsta: “Tas jau ir tāds maziņš trends. Visi dara, bet, protams, tas ir veselīgi. Mēs mēģinām divas, trīs reizes nedēļā. Ir nedēļas, kad katru dienu braucam. Mums tāda grupiņa ir. Sazvanāmies, atbraucam kopā, ielienam ūdenī, izbaudām to, iznākam laukā un pilnīgi tāda enerģija iekšā. Ķermenis cīnās, jo, rēķini, kas ķermenim iekšā notiek, ja ieej iekšā aukstā ūdenī – asinsrite. Bieži vien ir, ka galva griežas. Tas nozīmē, ka asins sāk ļoti cirkulēt.”

Raivo ziemas peldēšanu uzsāka pirms gada. Viņš atzīst, ka svarīgākais, lai nav auksti kājām. “Es sāku rudenī, tad rudens, ziema, līdz pavasarim peldam. Mēs jau nepeldam, bet ielienam iekšā, rokas neliekam iekšā. Ja rokas ieliks iekšā, uzreiz paliks auksti. Pirmās reizes bija grūti, bet tā sajūta, kad iznāc no ūdens, fantastiska, to nevar aprakstīt. Tagad satāvot, liekas mazliet pavēsi, tad, iznākot no ūdens, liekas, ka ir silti. Tas, kad ej ūdenī iekšā, tad svarīgi ir mierīgi elpot, jo šādā laikā ūdenī ieiet ir vieglāk nekā vasarā. Ārā temperatūra ir auksta, ūdens ir auksts. Vasarā tev ir plus 30 grādi, ūdens temeperatūra 20 grādi. Temperatūras maiņa lielāka. Ziemā mīnusos ir vēl vieglāk ieiet – -15, -20 tā sajūta vēl ir foršāka.”

Ne tikai sagatavoties psiholoģiski ir svarīgi, bet arī apģērbties vajag pienācīgi. Raivo: “Neoprēna cimdi, neoprēna čībiņas un vēl cepurīte galvā, jo, līdz ko tu iebāz rokas ūdenī, tev uzreiz ļoti auksti paliek. Ir ļoti daudz cilvēku, kas iet bez čībām. Mēs pamēģinājām – ļoti sāp. Aukstums kājām, potītēm ļoti salst, arī pirksti nežēlīgi sāp. Tad, kad ir čības, tad kājām ir ļoti silti. Mīkstie iet ar čībām.”

To, cik ilgi jāsēž, tas ir atkarīgs no katra paša. Tās nav sacensības un nav nevienam nekas jāpierāda. “Mēs mēģinām sēdēt līdz divām minūtēm. Ir trakie, kas sēž ilgāk, bet, iznākot laukā, tev auksti nav, tev ir ļoti silti. Pēc tam ir svarīgāk aizbraukt mājās, saģērbties silti, iedzert siltu tēju. Diena izdevusies!”