Stradiņu slimnīcā šonedēļ piegādāts otrais jaunākās paaudzes lineārais elektronu paātrinātājs daudz efektīvākai onkoloģisko pacientu ārstēšanai

Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) šonedēļ piegādāts otrais jaunākās paaudzes lineārais elektronu paātrinātājs daudz efektīvākai onkoloģisko pacientu ārstēšanai, informēja slimnīcas Komunikācijas daļas Sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Mileiko.

Lineārais paātrinātājs paredzēts kvalitatīvai trīs dimensiju un intensitātes modulētai staru terapijai. Jaunā tehnoloģija ir daudz saudzīgāka pacientam, un tā minimāli ietekmē veselos audus un orgānus un nerada pacientam nepatīkamus un ilgstošus staru terapijas blakus efektus.

Ņemot vērā, ka slimnīcā šobrīd būs viena ražotāja divas iekārtas un viena pacientu apstarošanas plānošanas sistēma, tad tā spēs nodrošināt pacientu ārstēšanas nepārtrauktību arī gadījumos, kad viena no iekārtām atradīsies, piemēram, remontā vai tehniskajā apkopē, vai kvalitātes kontroles pārbaudēs.

Slimnīcas Medicīnas tehnoloģiju daļas vadītājs Uldis Jaspers skaidroja, ka staru terapijas kabinetos, kuros ir mazs lineāro paātrinātāju skaits, ir ļoti būtiski, lai būtu iespēja nekavējoties, bez vilcināšanās pārvirzīt pacientu plūsmu no viena lineārā paātrinātāja uz otru. Šis aspekts ir ļoti nozīmīgs, lai nodrošinātu kvalitatīvu un mūsdienīgu onkoloģijas pacientu ārstēšanu Stradiņa slimnīcā.

Pašlaik notiek intensīvi iekārtas instalācijas darbi un ir plānots, ka pacienti to varēs sākt izmantot šī gada decembrī.

Lineārā elektronu paātrinātāja iegādei finansēju piešķīra Ministru kabineta rīkojums "Par Veselības aprūpes pakalpojumu uzlabošanas plānu onkoloģijas jomā 2022.-2024.gadam". Kopējās izmaksas iekārtai veidoja 1,9 miljonus eiro, tās izkraušanas darbi aizņēma gandrīz veselu dienu, jo iekārta tika ietilpināta vairāk nekā 30 kastēs un divas smagākās no tām svēra 2000 kilogramus.


Foto: Freepik