Stipendiju programmas dēļ Kuldīgas slimnīcā strādās jauni ārsti

Lai piesaistītu jaunos ārstus, ne vienā vien pašvaldībā izveidota stipendiju programma. Arī Kuldīgas novadā. Šis gads bijis īpaši veiksmīgs, jo stipendijai pieteikušies četri topošie ārsti trūkstošajās specialitātēs. Trīspusēju līgumu ar novada pašvaldību un Kuldīgas slimnīcu viņi jau parakstījuši. Tas paredz, ka jaunie speciālisti pēc studiju beigšanas strādās Kuldīgas slimnīcā.

Brīdis, kad Kuldīgas rātsnamā četri topošie ārsti ar saviem parakstiem apliecina, ka ir gatavi par savu darba vietu izvēlēties Kuldīgas slimnīcu, ir ilgi gaidīts un svinīgs brīdis. Maksāt pēdējā kursa studentiem un rezidentiem stipendiju ir viens no veidiem ne vienā viena pašvaldībā, kā jaunos ārstus piesaistīt darbam reģionos. Kuldīgā šis ir trešais gads, kad šāda stipendiju programma izveidota, tomēr tikai šoreiz ir bijusi tik liela topošo ārstu atsaucība. Tā būs viena ārste interniste, viena pediatre un divi anesteziologi reanimatologi. “Cik es esmu runājusi ar saviem kursa biedriem, kolēģiem, liela daļa strādā reģionos, ne tikai Rīgā. Nav tā, kā bija agrāk, ka visi gribēja tikai Rīgā. Es pat nezinu, vai no svara stipendija, vai cilvēkiem gribas palīdzēt un darīt arī kaut kur ārpus,” saka Zane Činokajeva, Latvijas Universitātes anestezioloģijas-reanimatoloģijas rezidente.

Šobrīd Kuldīgas slimnīca ir lokālā neatliekamās palīdzības slimnīca. Jāteic, ka nevienam no topošajiem ārstiem Kuldīga nav dzimtā puse, izvēle par labu šai vietai bijusi dažādu iemeslu dēļ. “Tādās slimnīcās lielāka iespēja būt pašam, nest atbildību par savu rīcību, mācīties, attīstīties. Es uzskatu, ka ir daudz plusi,” pauž Anna Kavecka, Rīgas Stradiņa universitātes pediatrijas rezidente.

Kā norāda Jānis Cimermanis, Latvijas Universitātes programmas “Ārstniecība” 6. kursa students: “Patika īstenībā, izskatījās maza, bet mūsdienīga slimnīca. Daudzi pazīstami dakteri ir, kas te strādā vai ir strādājusi, dzirdētas labas atsauksmes, tādēļ izvēle krita par Kuldīgas slimnīcu tieši.”

Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Agris Rozenfelds atzīst, ka speciālistu piesaiste ir aktuāla ne tikai Kuldīgai, tāpēc visas metodes, kā tiek uzrunāti jaunie vai jau ilgāku laiku praktizējoši ārsti, viņš neatklāj. Pēdējos trīs gados ir piesaistīti 16 ārsti, bet arī tas nav pietiekami, līgums ar jaunajiem ārstiem ir nozīmīgs. “Ja 60 dakteri vispār strādā, četri ir liels procents. Katru gadu mēs domei sniedzam sarakstu ar trūkstošajiem speciālistiem, kurus redzam, skatāmies, kas piesakās. Vienmēr ir vajadzīgs vairāk, vēl aizvien mēs meklējam internistus, pediatrus, terapeitus, neatsakām ķirurgam, traumatologam, visus pakalpojumus, ko sniedzam, tie visi ārsti mums ir vajadzīgi,” norāda Agris Rozenfelds, Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdētājs.

Mēnesī rezidentūrā studējošo topošo ārstu stipendija no Kuldīgas novada pašvaldības ir 100% no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas.


Foto: Freepik