Sociālajos medijos daļa vecāku pauž bažas par bērnu veselību skolās

Šodien noslēdzās pagarinātās skolēnu rudens brīvdienas, bet klātienē mācību process atsākās tikai 1. līdz 3. klašu audzēkņiem. Pārējie vismaz līdz 15. novembrim mācīsies attālināti. ReTV uzrunātie skolēnu vecāki lielākoties pauž gandarījumu, ka mazāko klašu bērniem mācības notiek klātienē. Sociālajos medijos gan parādās daudzu vecāku bažas, laižot skolā un bērnudārzā bērnus šajā laikā.

Valmieras sākumskolas pagalmā šodien atkal dzirdamas bērnu čalas. Lai būtu maksimāli droši, skolā šobrīd jāievēro stingri noteikumi. Katrai klasei noteikti savi stundu, atpūtas un pusdienošanas laiki, nedrīkst tikties ar bērniem no citiem klašu kolektīviem, jālieto sejas maskas. Kārtību rūpīgi uzrauga skolotājas, taču tas nespēj mazināt bērnu prieku satiekoties. Skolas direktors ReTV stāsta, ka šobrīd divas ģimenes, bažījoties par augsto saslimstību valstī, izvēlējušās bērnus uz skolu nevest. “Vecākiem jāsaprot, ka tas process tad tiek novirzīts uz viņu atbildību un viņu pleciem, jo nav mums process paralēli - gan tiešsaistē, gan klātienē,” saka Mārtiņš Vētra, Valmieras sākumskolas direktors.

Jau aizvadītajā nedēļā notika bērnu testēšana, tad Valmieras sākumskolā atklājās četri pozitīvi gadījumi. Šonedēļ šie bērni paliek mājās, klātienes mācību procesu tas šobrīd neietekmē. Bet turpmāk tas var radīt iztrūkumu pedagogu vidū, jo jaunie noteikumi nosaka, ka arī vakcinētai personai jādodas karantīnā. “Ja mēs skatāmies pēc šiem jaunajiem noteikumiem, kādi tagad stingrāki, ja tas notiktu darba nedēļā, tad mums ietu attālināti trīs klases un četri skolotāji,” atzīst Mārtiņš Vētra.

Tikmēr pie mācību iestādes satiktie vecāki ReTV atzīst, viņi skolai uzticas par sava bērna drošību. “Skola ir organizē šo darbu drošā vidē, attiecīgi tiek veikti testi, tāpēc uzskatām, ka bērnam skolā būs droši,” saka Zane Vaskāne, 1.klases skolnieka mamma.

“Labāk vienu nedēļu tā klase pasēž mājās, no skolas atnes, nekā tur aiztaisa tur visu ciet uz “X” laiku. Tad mēs sēžam, tāpat kaut kur dabūjam nezināmā vietā,” pauž Pēteris Dūnis, skolnieka tētis.

Gan Valmieras sākumskolā, gan arī Valmieras Viestura vidusskolā uzsver, ka vecākiem šobrīd ir jābūt ļoti saprotošiem un elastīgiem, jo nereti situācija skolā var mainīties pat ļoti strauji. “Šobrīd tā informācijas apmaiņa ir tik strauja, ka, ja mēs esam vienojušies par kādiem procesiem, bet jau ir izmaiņas lēmumos, mums jau vajag rīkoties nedaudz citādāk,” saka Uldis Jansons, Valmieras Viestura vidusskolas direktors.

Tikmēr Talsos uzrunātie vecāki uzsver - jau pērn, lielāko mācību gada daļu skolojoties attālināti, mazāko klašu skolēniem nav ielikti pietiekami zināšanu pamati, tāpēc ir būtiski, lai šogad bērni to var atgūt apmeklējot skolu. “Vīruss ir un būs, ar to jārēķinās, vai mēs izbēgsim slēpjoties. Jāpiesargājas un jāievēro visi pasākumi, tad jau būs labi,” saka Laurais Valtmanis, 2. klases skolēna tētis.

Arī Vecāki Koknesē uzskata, ka bērniem svarīgākais ir mācīties klātienē. “Labāk, lai viņš iet skolā, nekā mājās mācīties, jo tas nav iespējams. Tur ir lielāks dēls, maziņais ir mājās. Tur ir baigā drūzma, viņam nav iespējams koncentrēties uz mācībām un paskaidrot tagad to jauno vielu, kas skolā ir,” pauž Ieva, 1.klases skolnieka mamma.

Skolās cer, ka arī pārējie audzēkņi mācības klātienē varēs atsākt pēc 15. novembra. Vai tā būs, lems valdība, ņemot vērā saslimstību valsti kopumā. 


Foto: Freepik