Sniegotie un apledojušie ceļi izraisa avārijas

Nedēļas nogalē notikuši vairāk nekā 400 ceļu satiksmes negadījumi, no kuriem vienā bojā gājusi 12 gadus jauna meitene. Tieši ziemas sākumposmā, kad tikko sācies sals vai bijusi stipra snigšana ik gadu policija fiksē vairākus simtus negadījumu. Tāpēc liels darba apjoms bijis arī tehniskajiem darbiniekiem, kas no grāvjiem vilkuši ārā ieslīdējušus transportlīdzekļus. 

Autoevakuatoriem šīs ziemas sākums ir darba pilns, vairāki ReTV ziņu sazvanītie tehniskās palīdzības pārstāvji sacīja, lai sazinoties pēc darba laika, jo vienkārši nav iespējas runāt. Savukārt apdrošinātāji atzīmē, ka tas ir klasisks ziemas sākums - autovadītājiem vēl jāpierod pie ziemas apstākļiem.  Pēdējās divās nedēļās reģistrēti vairāk nekā pusotrs tūkstotis ceļu satiksmes negadījumu. Pērn šādā pašā laika posmā skaits bijis līdzīgs. 

Kā ReTV Ziņām stāsta LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins: “Es neteiktu, ka būtu vairāk nekā citus gadus, tas ir klasisks ziemas sākums, uzsnieg biezāks sniegs, tad šoferiem paiet 1-2 nedēļas, līdz iemācās braukt pa sniegotajiem apstākļiem. Šogad es teiktu, ka būtībā ir tas pats, uzkrita biezāks sniegs, īpaši Rīgā un  pierīgā, tad negadījumu ir mazliet vairāk.”

Aizvadītās nedēļas nogalē lielākajā daļā valsts teriotorijas stipras snigšanas dēļ tika izsludināts oranžais brīdinājums, savukārt Rīgā pat sarkanais. Aizvadītajā piektdienā vien reģistrēti 200 negadījumi, brīvdienās aptuveni tikpat daudz. 

Valsts Policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieks Juris Jančevskis  norāda: “ Droši vien vadītāji vēl nebija pieraduši pie krasās apstākļu maiņas, pārsvarā bija distances neievērošana, nobraukšana no ceļa braucamās daļas, uzbraukšana uz šķēršļiem, kas vairāk saistīts ar neuzmanību un slideno ceļa virsmu, kas pārņēma ceļus negaidīti un nesagatavotus.”

Kā šodien vēl atzina kāds tehniskās palīdzības sniedzējs, arī automašīnu riepu stāvoklis var būt iemesls negadījumiem. Viņaprāt, to, ar kādām riepām autovadītāji brauc, ietekmē arī to cena.  Cik lieli zaudējumi radušies auto īpašniekiem par pēdējās dienās piedzīvotajām avārijām un, cik daudz nāksies atlīdzībās izmaksāt apdrošinātājiem, šāda informācija vēl nav pieejama. Kopumā gada laikā OCTA un Kasko atlīdzībās tiek izmaksāts ap 100 miljoniem eiro, bet vidēji dienā summas svārstās 300-500 tūkstošu eiro robežās. 

Nedēļas nogalē ziemas izklaides diemžēl kādai ģimenei beigušās ar traģēdiju. Vizinoties ar pūsli un ragaviņām aiz auto, nenoskaidrotu apstākļu dēļ pūslis uztriecās kokam, kā rezultātā 12 gadus jauna meitene no gūtajā traumām mira. Valsts policijā atzīmē, ka šāda rakstura nelaimes gadījumi katru gadu notiek arvien vairāk. 


Foto: ReTV