Slikta gaisa kvalitāte Latvijā bija gan šodien, gan gaidāma arī vēl rīt

Jau šodien Latvijā bija un vēl rīt gaidāma slikta gaisa kvalitāte - brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC). Tas saistīts ar pārrobežu piesārņojumu, kas iekļūst Latvijas teritorijā.

Šādas situācijas nav retas, kā arī mēdz būt vairākas reizes gadā. Meteoroloģijas centrā skaidro - palielināts putekļu daudzums saistīts ar piesārņojumu no Austrumeiropas, kas, mainoties laika apstākļiem, uzlabosies. Lielas un bīstamas koncentrācijas nebūs, bet cilvēkiem ar sirdsdarbības vai elpošanas traucējumiem, maziem bērniem un gados vecākiem ieteicams sekot līdzi savai veselībai. Ja ir kādi simptomi - mazināt uzturēšanos ārā.

“Tas var būt rinīts, tekošs deguns, klepus, grūtības elpot, grūtības pēc fiziskas slodzes ārā, parādās nepietiekoša gaisa sajūta, kad elpo. Tas varētu būt, bet katram individuāli. Pēc mūsu novērojumiem izskatās, piemēram, mūsu reģionālajā lauku fona stacijā, kura tieši konstatē pārrobežu piesārņojuma ienākšanu mūsu teritorijās, izskatās, ka koncentrācijas diezgan līdzīgas visās mūsu stacijās,” pauž Aleksandra Kaniščeva, LVĢMC Monitoringa daļas Vides speciāliste.

Jāpiebilst, ka sliktu gaisa kvalitāti ietekmē ne tikai no citām valstīm ieplūstošais, bet arī vietējais piesārņojums.


Foto: Freepik