Slidošana - izklaide vai fiziskās aktivitātes?

Nošļūkšana no kalniņa – katrs paugurs dzīvojamos kvartālos tiek izmantots līdz ar ziemas iesākšanos. Pašvaldības gatavojas ledus uzliešanai tradicionālo slidotavu vietās. Arī Bauskā Vītolu kvartālā bija plānots uzliet ledu, tomēr slidotavas šogad nebūšot.

Inga Ūbele, Bauskas novada sporta centra ''Mēmele'' sporta darba organizatore, stāsta, ka pandēmijas laiks ierobežo aktivitātes. Domes sanāksmē nolemts, konsultējoties ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālistiem, ka ledus laukumu nelies.

Kāda divu bērnu vecmāmiņa ir neizpratnē, jo neredz starpību starp šļūkšanu no kalna vai slidošanu. Viņa pauž: “Tas jau būtībā ir tas pats, ka viņi te ir uz kalniņa. Viņi te ir čupā.”

Gailīšu pagasta ''Uzvarā'' ledus pirmā kārta jau uzlieta. Protams, skaidrības par darba turpināšanu neesot, taču pieļauts, ka slidotava būs. Rundāles novada Svitenes pagastā pirms dažiem gadiem uztaisīts multifunkcionāls laukums, kas ziemā pārtop par slidotavu. Arī šogad mēģināšot ledu uzliet.

Rundāles novada domes Sporta nodaļas vadītāja Ieva Kirkila stāsta: “Protams, izliksim paziņojumus apkārt arēnai, lai cilvēkiem būtu skaidra informācija. Darba dienās tas varētu būt uz pierakstu. Cilvēks piezvana un pierakstās, cikos viņš vēlas.”

''Ledus skolas'' audzēkņi Jelgavas pilsētas slidotavā jau izbauda ledus vilinājumu. Viņiem pandēmijas ierobežojumi liedz trenēties sporta hallē, taču publiskajiem slidojumiem šogad tā netikšot atvērta.

SPKC uz jautājumu, vai šoziem būs slidotavas, norāda uz Ministru kabineta rīkojumu Nr.655, kurā ir punkts, kas aizliedz klātienē veikt ar izklaidi un labsajūtu saistītos pakalpojumus, pie kuriem pieskaitītas arī slidotavas. Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktora vietniece gan skaidro, ka ārtelpās nodarboties ar fiziskām aktivitātēm ir atļauts, vien jānodrošina, lai vienlaikus nebūtu aizņemti vairāk nekā 20% no visas platības, kā arī epidemioloģisko nosacījumu ievērošana.

Jāpiebilst, kamēr pašvaldības mēģina saprast, kas no ziemas priekiem ir fiziskas aktivitātes un kas izklaide, ledus kārta veidojas arī dabiskajās ūdenstilpēs, kur, kā norāda glābšanas dienestā, slidošana nav droša.


Foto: Pixabay.com