Slēpošanas trasēm apmeklējuma un finanšu ziņā sezona līdzīga iepriekšējai

Ņemot vērā mainīgos laikapstākļus, šī slēpošanas sezona trašu apmeklējuma un finanšu ziņā līdzinās 2021./2022.gada ziemas sezonai, aģentūrai LETA atzina aptaujātie nozares pārstāvji.

SIA "Slēpošanas un atpūtas parks "Ozolkalns"" valdes priekšsēdētājs Ģirts Kaļķis aģentūrai LETA norādīja, ka par precīziem peļņas rādītājiem varēs runāt vien pavasarī, taču kopumā novembris un decembris bijis veiksmīgāks nekā iepriekšējā gadā. Vienlaikus prognozes par janvāra finanšu rezultātiem liecina, ka tas varētu būt sliktāks nekā attiecīgajā mēnesī pirms gada, ko lielā mērā ietekmējis atkusnis.

"Peļņu skaitām pavasarī, jo daži atkušņi vai sniegotas ziemas atgriešanās var būtiski izmainīt pieprasījumu," piebilda Kaļķis.

Viņš skaidroja, ka, neskatoties uz izmaksu kāpumu, piemēram, elektrībai, uzņēmums šajā slēpošanas sezonā nolēma necelt biļešu cenas, bet koncentrēties uz efektīvu līdzekļu izlietošanu. Cita starpā uz trasēm sniegs tiek pūsts plānā kārtā, kā arī kalna darbība tiek koncentrēta uz brīvdienām, kad "Ozolkalnu" apmeklē vislielākais cilvēku skaits.

Pirms došanās uz slēpošanas trasi, Kaļķis iesaka apmeklēt uzņēmuma tīmekļvietni vai sociālo platformu lapas, lai pārliecinātos par tā darba laiku.

SIA "Riekstu kalns" līdzīpašniece Evija Bluša aģentūrai LETA pauda, ka uzņēmums laika prognozei seko līdzi ne tikai pa dienām, bet pa stundām un minūtēm. Ņemot vērā mainīgos laikapstākļus, tostarp neregulāros atkušņus un lietu, arī "Riekstu kalnam" dažkārt nākas slēgt trases, lai gan sasnigušais un mākslīgi sapūstais sniegs uz kalna vēl ir pietiekamā daudzumā.

"Ja sola stipru lietu un plusus, tad mēs nevaram retrakot trases. Tas uzirdina un kausē sniegu," skaidroja Bluša.

Arī viņa norādīja, ka kopumā šī sezona gan apmeklējuma, gan finanšu ziņā ir ļoti līdzīga iepriekšējai. Uzņēmumā novērtos, ka interesenti šogad izteikti apmeklē kalnu tieši brīvdienās, ko Bluša skaidro ar faktu, ka daudzi ir atgriezušies strādāt birojos pilnu darba laiku, tāpat arī skolas un bērnudārzi darbojas pilnā režīmā.

Milzkalna trasi pārvaldošās SIA "Froks" pārstāve Ieva Rasa norādīja, ka ir dienas, kad kalns laikapstākļu dēļ tiek slēgts, lai nekausētu uz trasēm esošo sniegu. 

"Sniegs jau nekur no trasēm nepazūd, ja arī esam slēgti. Sniega slānis uz trasēm ir ļoti biezs un ļoti blīvs," atzīmēja Rasa.


Foto: Freepik