“Skrien Latvija” Valmieras posmā pulcēja vairāk kā 1100 dalībniekus

Neraugoties uz jebkādiem laikapstākļiem, maratoni Latvijā gūst avrien lielāku ievērību - tā nedēļas nogalē maratonā “Skrien Latvija” Valmieras posmā piedalījās vairāk nekā tūkstoš dalībnieku. 

Pirmie uz starta līnijas stājās maratona un pusmaratona dalībnieki. Dodot starta šāvienu, sākās cīņa, kurš būs ātrākais Valmierā. Pirmais no starta līnijas izrāvās Jānis Višķers, kurš visu distanci turējās līderos, bija arī pirmais finišā pusmaratona distancē. “Es noskrēju īstenībā ātrāk, kā biju cerējis. Es biju domājis, ka būs vairāk konkurentu, bet nācās cīnīties pašam ar sevi un laiku. Jau pēc pirmā apļa uzstādīju mērķi, ka katrs aplis jānoskrien arvien ātrāk, tā arī izdevās,” saka Jānis Višķers, pusmaratona distances uzvarētājs.

Aptaujātie dalībnieki bija vienisprātis, ka laikapstākļi bija ļoti labvēlīgi skriešanai, vienīgais, kas traucēja uzrādīt vēl labāku laiku, bija vējš. Sieviešu pusmaratonā labākā bija Karīna Helmane-Soročenkova, kura arī atzīst, ka noskrēja necerēti labi. “Es rēķinājos, ka skriešu kādas trīs, četras minūtes lēnāk, bet bija sava konkurence, tas uzdzina sākuma tempu, ko negribējās pazaudēt. Tad pusdistanci noskrējām kopā ar Klintu. Pēc tam nācās vienai pašai cīnīties, bet prieks, ka galīgi nepadevos un neatlaidu pašplūsmā.”

“Skrien Latvija” Valmierā norisinājās desmito sezonu. Kā ierasts, dalībniekiem nācās skriet pa Valmieras ielām. Šoreiz trase tika mazliet samazināta no sešiem kilometriem uz pieciem. “Pirmās lielās skriešanas sacensības šogad Valmierā, “Skrien Latvija” otrais posms - Valmieras maratons. Valmieras maratons, kā jūs jau zināt, ir tradicionālas sacensības, kuras nācās izlaist pagājušo gadu, bet šogad tās atkal ir atgriezušās,” skaidro Gundars Upenieks, sacensību organizators.

Maratona distancē, kas ir 42 kilometru gara, vīriešu konkurencē uzvarēja Kristaps Kaimiņš, bet sievietēm ātrākā bija Amanda Krūmiņa. “Skrien Latvija” nākamais posms būs Siguldā, pēc tam Rēzeknē, bet skriešanas seriālu noslēgs Ventspilī. 


Foto: Valmieras novads, Facebook